Kolaps na železnici: Popadané stromy zastavily vlaky na mnoha místech

Problémy na železnici kvůli stromům popadaným na koleje i troleje trvají, zablokované zůstávají některé úseky páteřních tras i desítky regionálních tratí. Problémy mají vlaky mezi Prahou a Českými Budějovicemi a dál do Rakouska, mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, na trati Rumburk - Dolní Poustevna a na dalších místech napříč republikou. Vlaky zřejmě celý den nepojedou ani na jihočeské trati mezi Táborem a Bechyní, která se v roce 1903 stala první elektrifikovanou tratí v někdejším Rakousku-Uhersku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlaky
doporučujeme

Na některých místech se už ráno či dopoledne podařilo provoz obnovit, jinde musejí cestující počítat s výlukami a náhradní autobusovou dopravou i během odpoledne, řekla před 12:00 mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Zranění ani větší škody zatím nejsou hlášeny. Aktuální informace o omezeních na železnici najdou cestující na webu Českých drah. I po obnovení provozu lze čekat zpoždění vlaků.

Několik mimořádných výluk je například na hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic a z Českých Budějovic do Rakouska, je tam zavedena náhradní autobusová doprava. Stromy spadly i na trať mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou či mezi Jihlavou a Veselím nad Lužnicí. Neprůjezdný zůstává také úsek mezi Rumburkem a Dolní Poustevnou.

Problémy kvůli noční vichřici i dopolednímu vykolejení nákladního vlaku jsou v Olomouci ve směru na Krnov či Šumperk. Vlak najel do stromu na trati mezi Nýrskem a stanicí Hamry-Hojsova Stráž, u Vráže u Písku a dalších místech.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zablokovaná D1 na Žďársku. Porouchaný kamion v zúžení překáží

24.05.2019 08:53 Aktualizováno Porouchaný kamion dnes ráno na několik hodin částečně zablokoval dálnici D1 v zúžení na 141.…

Plán rozvoje dopravy v Praze do roku 2030 schválen. Co se změní?

24.05.2019 06:52 Pražští zastupitelé dnes ráno schválili plán rozvoje dopravy do roku 2030. Tzv. plán udržitelné…

Stavba metra D? Praha nemá peníze a nemůže si půjčit, varuje ODS

23.05.2019 09:48 Aktualizováno Opoziční zastupitelé ODS a ANO budou chtít na dnešním jednání pražských zastupitelů jednat o stavbě…

Dopravní kolaps v Brně! Uzavřené ulice, mosty, tunel i část D1, řidiče…

21.05.2019 22:48 Aktualizováno Už tak špatná dopravní situace v Brně se o prázdninách ještě zhorší. Ředitelství silnic a dálnic,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama