Kolaps na železnici: Popadané stromy zastavily vlaky na mnoha místech

Problémy na železnici kvůli stromům popadaným na koleje i troleje trvají, zablokované zůstávají některé úseky páteřních tras i desítky regionálních tratí. Problémy mají vlaky mezi Prahou a Českými Budějovicemi a dál do Rakouska, mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, na trati Rumburk - Dolní Poustevna a na dalších místech napříč republikou. Vlaky zřejmě celý den nepojedou ani na jihočeské trati mezi Táborem a Bechyní, která se v roce 1903 stala první elektrifikovanou tratí v někdejším Rakousku-Uhersku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlaky
doporučujeme

Na některých místech se už ráno či dopoledne podařilo provoz obnovit, jinde musejí cestující počítat s výlukami a náhradní autobusovou dopravou i během odpoledne, řekla před 12:00 mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Zranění ani větší škody zatím nejsou hlášeny. Aktuální informace o omezeních na železnici najdou cestující na webu Českých drah. I po obnovení provozu lze čekat zpoždění vlaků.

Několik mimořádných výluk je například na hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic a z Českých Budějovic do Rakouska, je tam zavedena náhradní autobusová doprava. Stromy spadly i na trať mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou či mezi Jihlavou a Veselím nad Lužnicí. Neprůjezdný zůstává také úsek mezi Rumburkem a Dolní Poustevnou.

Problémy kvůli noční vichřici i dopolednímu vykolejení nákladního vlaku jsou v Olomouci ve směru na Krnov či Šumperk. Vlak najel do stromu na trati mezi Nýrskem a stanicí Hamry-Hojsova Stráž, u Vráže u Písku a dalších místech.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Desítky kilometrů dlouhé kolony. CzechToll varuje řidiče, jde o mýto

12.11.2019 17:32 Aktualizováno Po spuštění nového mýtného systému, který začne fungovat 1. prosince, se na některých dálnicích v…

Osobní auto na Lounsku vlétlo přímo pod náklaďák, jeden mrtvý

12.11.2019 14:38 U Postoloprt na Lounsku na silnici R7 se dnes srazilo osobní auto s nákladním, jeden člověk podlehl…

Nehoda na Znojemsku: Čtyři mrtví. Jak došlo k tragické nehodě? Nové…

12.11.2019 14:14 Aktualizováno Řidič auta, který způsobil tragickou nehodu v pondělí odpoledne u Pavlic na Znojemsku na hlavním…

Kolaps jako loni nehrozí? ŘSD je připraveno bojovat se zimou, ujišťuje…

12.11.2019 12:03 Silničáři jsou na příchod zimy a sníh připraveni lépe než loni, řekl dnes na dotaz novinářů před…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama