Předpověď počasí: Je vhodné už přezout na letní gumy?

Řidiči vědí, že na konci března mohou podle zákona vyměnit zimní gumy na svém voze za letní. Někteří tak činí již v těchto dnech v domnění, že teploty už klesat nebudou. Předpovědi meteorologů ale ukazují, že opak je pravdou. V Česku bude ještě nějakou dobu mrznout a hrozí nejen nehody, ale i problémy s pojišťovnami.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Zimní pneumatika
doporučujeme

Zákon stanoví, že řidiči mají povinnost mít zimní gumy do 31. března, pokud se očekává, že na silnicích bude souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. Někteří řidiči ale toto nepředpokládají a na přezouvání gum se vrhli už nyní. Vzhledem k tomu, že počasí na příští týdny není moc příznivé, může se jim to vymstít v případě nehody, kdy pojišťovna odmítne škody hradit.

Podle meteorologů totiž bude Minimálně tento a příští týden ráno a večer mrznout. Už ve středu mohou teploty během noci spadnout až na -3 °C, v pátek spadnou k 0 °C a v sobotu opět na -3 °C.

Lepší nebude ani příští týden. Český hydrometeorologický ústav uvádí, že minimálně do poloviny týdne teploty v noci klesnou až na -3 °C, i přesto, že přes den vystoupají na 17 °C.

Na silnicích se tak může objevit Černý led. Ten sice není zase tak častý, o to více je ale nebezpečný. Černý led totiž většina řidičů vůbec nečeká. Zatímco teploměr v autě může ukazovat i tři stupně nad nulou, vozovka může být stále promrzlá.

To jsou ideální podmínky pro vznik souvislé vrstvy ledu, která na černé silnici není vidět. Odtud označení černý led. Ten je extrémně kluzký, nebezpečný, a díky tomu že jej nelze zpozorovat, i zrádný.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavba metra D? Praha nemá peníze a nemůže si půjčit, varuje ODS

23.05.2019 09:48 Aktualizováno Opoziční zastupitelé ODS a ANO budou chtít na dnešním jednání pražských zastupitelů jednat o stavbě…

Dopravní kolaps v Brně! Uzavřené ulice, mosty, tunel i část D1, řidiče…

21.05.2019 22:48 Aktualizováno Už tak špatná dopravní situace v Brně se o prázdninách ještě zhorší. Ředitelství silnic a dálnic,…

Srážka letadel v Praze: U jednoho stroje Smartwings čeká na díl, druhý už…

19.05.2019 18:50 Jedno z letadel, které se v pátek na pražském letišti srazilo s jiným letounem, je již od pátku v…

Dálnice D4 byla na 41. uzavřená kvůli nehodě, tvořily se kolony

19.05.2019 17:33 Aktualizováno Dálnice D4 byla dnes odpoledne u výjezdu na 41. kilometru u Příbrami zhruba dvě hodiny uzavřená…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama