V centru Brna se srazila tramvaj s trolejbusem, mnoho zraněných. Aktivován traumaplán

Nedaleko hlavního nádraží v Brně se srazila tramvaj s trolejbusem. Na místě je podle reportérů serveru EuroZprávy.cz 40 raněných, operují zde záchranáři a hasiči vysekávají z vozidel zaklíněné osoby.

srážka tramvaje a trolejbusu v Brně (1.4.2019)
doporučujeme

K nehodě došlo v ulici Křenová. Podle prvotních informací Hasičského záchranného sboru mělo být na místě až 40 zraněných. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová nejprve uvedla, že zraněných je pouze 25, krátce po půl čtvrté odpoledne ale informovala o 38 zraněných. 

„V tuto chvíli máme 38 zraněných, 12 těžce, 11 středně těžce, pak tu máme patnáct lehce zraněných, takže k těm změnám v těch počtech průběžně dochází,“ řekla Bothová serveru EuroZprávy.cz. Mezi zraněnými jsou i dvě děti. Záchranáři na místě nadále zůstávají. Bilance následně stoupla na 40, z toho 13 těžce a středně těžce.

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje na místo poslala šest posádek, dvě s lékařem a čtyři bez lékaře. Rovněž zaktivovala traumaplán. „Operátoři obvolávají nemocnice a avizují, že bude vyšší počet zraněných,“ vysvětlila toto opatření mluvčí záchranářů. 

Sanitky odvezly zraněné například do Fakultní nemocnice u svaté Anny nebo do Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích. 

I brněnská policie potvrdila, že je na místě větší počet zraněných. Ulice Křenová je uzavřena. „Jsou tam kolegové, kteří to budou vyšetřovat. Nejprve je ale potřeba zajistit situaci dopravně a ošetřit všechny zraněné,“ uvedl pro EuroZprávy.cz policejní mluvčí Pavel Šváb. Příčina dopravní nehody je zatím neznámá.

Informaci o tom, že hasiči z vozidel vyprošťují zraněné, Šváb nepotvrdil, nicméně tento scénář nevyloučil. „Klidně to může být tak, že třeba ti řidiči jsou zaklíněni v kabinách. Nevím, nejsem na místě, ale klidně to tak mohlo být,“ konstatuje mluvčí brněnské policie.

Dopravní podnik města Brna na Twitteru uvedl, že náhradní doprava je vedena z centra ulicí Mlýnská a do centra ulicemi Hladíkova. Místem momentálně neprojedou linky 8, 10, 12, 31, 33. Ostatní linky jedou zmíněným odklonem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama