Kremlík bude jmenován ministrem k 30. dubnu, chce zabránit kolapsům na dálnicích

Prezident Miloš Zeman jmenuje Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy k 30. dubnu. Kandidát na ministra dopravy Kremlík to řekl novinářům po dnešní schůzce s prezidentem v Lánech. Kremlík ve funkci vystřídá nejdéle sloužícího ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), který minulý týden oznámil, že se rozhodl ve vládě skončit.

Přidejte svůj názor

ministerstva
doporučujeme

"Pan prezident mně oznámil, že mě jmenuje ministrem dopravy k 30. dubnu 2019," řekl Kremlík. Setkání podle něj bylo přátelské.

Kremlík by chtěl ve funkci především usilovat o zjednodušení a zefektivnění legislativy v oblasti povolování liniových staveb. Za další prioritu označil zrychlení výstavby a přípravy klíčových dopravních staveb. "Z mého pohledu se jedná o stavby D3, D6, D35, D52 a samozřejmě silniční okruh kolem Prahy," řekl.

Věnovat se chce i tomu, aby nedocházelo k protahování kolapsů na některých dálnicích. "Pokud bude vyžadována legislativní změna, samozřejmě ji budu iniciovat," podotkl. Se Zemanem mluvil i o mýtném. Za svou prioritu označil i zabezpečení kontinuity přechodu na mýto po 1. lednu 2020.

Kremlík chce pokročit i s budováním železnice na pražské letiště a do Kladna. Pokud se ukáže úspěšnost partnerství veřejného a soukromého sektoru (tzv. PPP projekty) u dálnice D4, bude chtít tuto formu financování rozšířit i na další dopravní stavby, zejména na D3. Prázdné drážní budovy chce nabídnout veřejnosti. Do konce volebního období by chtěl, aby byly minimálně vytyčeny některé trasy vysokorychlostního železničního spojení. Pracovat chce také na zvýšení efektivity fungování Ředitelství silnic a dálnic, Správy železniční dopravní cesty, Českých drah, ČD Carga a ČD Telematiky.

Kremlík se plánuje tento týden sejít se svým předchůdcem Ťokem. Řekl, že si jeho práce váží. Plánuje také schůzku s prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem a se zástupci železničářských odborů.

Kremlík novinářům řekl, že s prezidentem neřešil personální otázky. S řediteli podřízených organizací se chce nejdříve sejít, poté se rozhodne o dalším postupu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na trať z Liberce do Hradce Králové spadl strom, narazil do něj rychlík

22.04.2019 20:51 Aktualizováno Spadlý strom zastavil dnes odpoledne na více než tři hodiny provoz na frekventované železniční…

Hasičská cisterna jedoucí k zásahu se v Praze srazila s autem, dva zranění

22.04.2019 18:26 Hasičská cisterna se dnes odpoledne na pražském Chodově srazila s osobním autem. V něm se při…

Tragické Velikonoce na silnicích v ČR: Zemřelo víc lidí než loni

22.04.2019 17:25 O prodlouženém velikonočním víkendu zemřelo při dopravních nehodách v Česku nejméně pět lidí, z…

Letadlo ČSA v potížích: Selhaly klapky, hodinu kroužilo nad Prahou

22.04.2019 16:47 Letadlo na pravidelné lince Českých aerolinií z Kodaně do Prahy dnes dopoledne mělo závadu na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama