Pokus o vraždu. Řidiči hrozí za děsivou nehodu v Uherském Hradišti výjimečný trest

Policisté obvinili z pokusu o vraždu pětatřicetiletého řidiče, který loni vjel do podchodu v Uherském Hradišti, zranil tam jednoho muže a další lidi ohrozil. Muži hrozí odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda
doporučujeme

Muž je obviněn z vraždy ve stadiu pokusu, těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

Loni v červenci chtěli policisté v Uherském Hradišti zkontrolovat řidiče osobního automobilu, který však začal policistům ujíždět, místy jel rychlostí až 100 kilometrů v hodině. Policisté řidiče pronásledovali k podchodu pod železniční tratí, který není určený pro vozidla a je úzký.

"Nebezpečný řidič do podchodu vjel i přesto, že musel vidět, že se v podchodu pohybují lidé. Podchodem projel a pokračoval dál, jeho agresivní a vysoce riskantní jízda skončila až v obci Ostrožská Lhota, kde sjel z cesty do ovocného sadu. Tam pak agresivně najížděl proti policistům, kteří se ho snažili zadržet. Zadržet muže se policistům podařilo až po několika výstřelech a použití dalších donucovacích prostředků, včetně taseru," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Při projíždění podchodem řidič srazil a přejel čtyřiaosmdesátiletého muže s jízdním kolem. "Muž zůstal po střetu ležet na zemi a díky duchapřítomnosti, kdy se instinktivně přitlačil na stěnu podchodu a zůstal na pravém boku, utrpěl 'jen' středně těžká poranění v podobě zlomenin, poranění hlavy a dalších částí těla. Řidič jízdou v podchodu ohrozil další čtyři ženy, kterým se jen shodou náhod a šťastných okolností v nastalé panice podařilo z podchodu před sražením vozidlem utéct. Mezi nimi byla i sedmapadesátiletá žena s dvouletým dítětem, které naštěstí nesedělo v kočárku, a žena tak stihla na poslední chvíli uskočit s dítětem v náručí za zábradlí před podchodem," uvedla mluvčí. Kočárek však řidič zdemoloval.

"Podle znalců si řidič v podchodu počínal mimořádně agresivně a jeho jízdu označili za extrémně riskantní," uvedla Javorková.

Kriminalisté po incidentu muže obvinili těžkého ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě, po vyšetřování i znaleckých posudcích vyšetřovatel právní kvalifikaci změnil na zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu a zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví.

"V průběhu vyšetřování ještě krajský vyšetřovatel obvinění rozšířil na trestný čin výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, protože při prohlídce vozidla VW Polo nalezli uvnitř kompletní varnu pervitinu," uvedla mluvčí.

Řidič byl v době řízení podle znaleckého posudku pod vlivem pervitinu. Nemá ani řidičské oprávnění. "V rejstříku trestů má devět záznamů za majetkovou, násilnou trestnou činnost a trestnou činnost ve spojitosti s omamnými a psychotropními látkami," uvedla mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vleklý spor o agresivní jízdu opět u soudu: Řidič zproštěn obžaloby, auto…

22.11.2019 13:58 Krajský soud v Plzni dnes opět zprostil obžaloby za pokus o těžké ublížení na zdraví…

Auto se po nárazu do stromu převrátilo na střechu, řidič zahynul

22.11.2019 13:55 Dnes, zhruba 15 minut po půlnoci, narazil řidič osobního auta u výjezdu z průmyslové zóny Ovčáry u…

Doprava v Praze kolabuje. Stojí auta, vlaky už se rozjely

21.11.2019 18:52 Aktualizováno Dopravu v pražské Libni dnes odpoledne zkomplikovala série nehod, které ztěžují hlavně průjezd…

Do spuštění nového mýtného systému zbývá pár dní. Nastane kolaps dopravy?

21.11.2019 14:37 Aktualizováno Budoucí správce mýta společnost CzechToll posílí kapacitu míst pro registraci do nového mýtného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama