Pokus o vraždu. Řidiči hrozí za děsivou nehodu v Uherském Hradišti výjimečný trest

Policisté obvinili z pokusu o vraždu pětatřicetiletého řidiče, který loni vjel do podchodu v Uherském Hradišti, zranil tam jednoho muže a další lidi ohrozil. Muži hrozí odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autonehoda
doporučujeme

Muž je obviněn z vraždy ve stadiu pokusu, těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

Loni v červenci chtěli policisté v Uherském Hradišti zkontrolovat řidiče osobního automobilu, který však začal policistům ujíždět, místy jel rychlostí až 100 kilometrů v hodině. Policisté řidiče pronásledovali k podchodu pod železniční tratí, který není určený pro vozidla a je úzký.

"Nebezpečný řidič do podchodu vjel i přesto, že musel vidět, že se v podchodu pohybují lidé. Podchodem projel a pokračoval dál, jeho agresivní a vysoce riskantní jízda skončila až v obci Ostrožská Lhota, kde sjel z cesty do ovocného sadu. Tam pak agresivně najížděl proti policistům, kteří se ho snažili zadržet. Zadržet muže se policistům podařilo až po několika výstřelech a použití dalších donucovacích prostředků, včetně taseru," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Při projíždění podchodem řidič srazil a přejel čtyřiaosmdesátiletého muže s jízdním kolem. "Muž zůstal po střetu ležet na zemi a díky duchapřítomnosti, kdy se instinktivně přitlačil na stěnu podchodu a zůstal na pravém boku, utrpěl 'jen' středně těžká poranění v podobě zlomenin, poranění hlavy a dalších částí těla. Řidič jízdou v podchodu ohrozil další čtyři ženy, kterým se jen shodou náhod a šťastných okolností v nastalé panice podařilo z podchodu před sražením vozidlem utéct. Mezi nimi byla i sedmapadesátiletá žena s dvouletým dítětem, které naštěstí nesedělo v kočárku, a žena tak stihla na poslední chvíli uskočit s dítětem v náručí za zábradlí před podchodem," uvedla mluvčí. Kočárek však řidič zdemoloval.

"Podle znalců si řidič v podchodu počínal mimořádně agresivně a jeho jízdu označili za extrémně riskantní," uvedla Javorková.

Kriminalisté po incidentu muže obvinili těžkého ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě, po vyšetřování i znaleckých posudcích vyšetřovatel právní kvalifikaci změnil na zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu a zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví.

"V průběhu vyšetřování ještě krajský vyšetřovatel obvinění rozšířil na trestný čin výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, protože při prohlídce vozidla VW Polo nalezli uvnitř kompletní varnu pervitinu," uvedla mluvčí.

Řidič byl v době řízení podle znaleckého posudku pod vlivem pervitinu. Nemá ani řidičské oprávnění. "V rejstříku trestů má devět záznamů za majetkovou, násilnou trestnou činnost a trestnou činnost ve spojitosti s omamnými a psychotropními látkami," uvedla mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi na dovolených trpí. V létě jim v zahraničí hrozí velké komplikace

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Výpadek problémových letadel Boeing 737 MAX dopadá na první Čechy, kteří se na dovolenou do…

U Jihlavy se srazilo osobní auto s náklaďákem, muž a dítě na místě zahynuli

23.04.2019 16:27 Dva lidé zemřeli dnes odpoledne při srážce osobního auta s nákladním na silnici číslo 602 u Jihlavy…

Vichřice komplikuje dopravu na železnici, na tratě padají stromy

23.04.2019 15:23 Aktualizováno Popadané stromy zastavily ráno na půl hodiny provoz na frekventované železniční trati z Liberce na…

Velikonoce byly na silnicích tragické, zemřelo dvakrát víc lidí než loni

23.04.2019 14:15 Aktualizováno Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama