Vichřice komplikuje dopravu na železnici, na tratě padají stromy

Popadané stromy zastavily ráno na půl hodiny provoz na frekventované železniční trati z Liberce na Turnov. Na jejich odklizení spolupracovala Správa železniční dopravní cesty s hasiči. Náhradní autobusová doprava zavedena nebyla, vlaky tam ale nabraly zpoždění, zjistila ČTK z internetových stránek Českých drah (ČD).

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Stromy popadaly na trať mezi stanicemi Jeřmanice a Rychnov u Jablonce nad Nisou. "Vlak u Rádla najel do větví, nikomu se ale nestalo," řekl ČTK operační důstojník libereckých hasičů. Nehoda se stala po 09:00, už v 09:30 tam byl provoz obnoven.

V Libereckém kraji zesiluje vítr, v nárazech ale zatím podle informací meteorologů nepřesahuje výrazně 50 kilometrů v hodině. Mimo železniční trati je podle hasičů další spadlý strom hlášen z Turnova. Už v pondělí v podvečer zastavil spadlý strom na více než tři hodiny provoz na železnici z Liberce na Hradec Králové. Mezi Železným Brodem a Malou Skálou najel rychlík do stromu a jeden člověk se lehce zranil.

Silný vítr komplikuje dopravu na některých místech v Jihočeském kraji. Kvůli spadlému stromu je omezen provoz vlaků u Hluboké nad Vltavou na trati mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Ze stejného důvodu ráno nejezdily vlaky u Zlivi na trati České Budějovice - Plzeň. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

V obou případech vítr povalil stromy, které spadly do trolejového vedení. Omezení u Zlivi trvalo od 7:30 zhruba dvě hodiny. Vlaky mezi Českými Budějovicemi a Prahou u Hluboké nad Vltavou přestaly jezdit krátce po 9:00. Před 10:00 byl provoz obnoven, ale soupravy v místě projíždějí sníženou rychlostí.

Kvůli stromu spadlému na koleje nejezdí v úseku mezi Telčí na Jihlavsku a jihočeskými Dačicemi vlaky. Cestující vozí autobusy. Podle informací Českých drah bude omezení trvat zřejmě do 15:00. Stromy v silném větru padají i jinde v kraji. Hasiči už je dnes odstraňovali na více než 40 místech, nejvíc na Pelhřimovsku.

Meteorologové na silný vítr upozorňovali. Platí také výstraha před požáry. Hasiči na Vysočině jich zatím evidují sedm. Hoří především lesy a tráva. Například u Skuhrova na Havlíčkobrodsku s ohněm bojuje sedm hasičských jednotek. Hořet začalo před 11:00.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Auto na Trutnovsku srazilo malého chlapce, zemřel na místě

05.12.2019 12:46 Na silnici I/14 v obci Rudník na Trutnovsku srazilo osobní vozidlo chlapce, na místě zemřel. Nehoda…

Na Chodově se srazily autobusy s dětmi. 18 zraněných, aktivován traumaplán

04.12.2019 10:56 Aktualizováno Na pražském Chodově se dnes dopoledne srazily v ulici Roztylská dva autobusy. V jednom z nich…

V Liberci se srazily tramvaje, jedna se převrátila na bok

04.12.2019 10:42 Aktualizováno V Liberci v Dolním Hanychově se dnes ráno srazily dvě tramvaje, zadní vůz jedné soupravy se…

Černý scénář se nenaplňuje. Nový mýtný systém i dnes funguje bez problémů

02.12.2019 13:57 Aktualizováno Spuštění satelitního mýta v Česku nepůsobí ani dnes ráno dopravní komplikace. Nejhorší předpoklady,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama