Vichřice komplikuje dopravu na železnici, na tratě padají stromy

Popadané stromy zastavily ráno na půl hodiny provoz na frekventované železniční trati z Liberce na Turnov. Na jejich odklizení spolupracovala Správa železniční dopravní cesty s hasiči. Náhradní autobusová doprava zavedena nebyla, vlaky tam ale nabraly zpoždění, zjistila ČTK z internetových stránek Českých drah (ČD).

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Stromy popadaly na trať mezi stanicemi Jeřmanice a Rychnov u Jablonce nad Nisou. "Vlak u Rádla najel do větví, nikomu se ale nestalo," řekl ČTK operační důstojník libereckých hasičů. Nehoda se stala po 09:00, už v 09:30 tam byl provoz obnoven.

V Libereckém kraji zesiluje vítr, v nárazech ale zatím podle informací meteorologů nepřesahuje výrazně 50 kilometrů v hodině. Mimo železniční trati je podle hasičů další spadlý strom hlášen z Turnova. Už v pondělí v podvečer zastavil spadlý strom na více než tři hodiny provoz na železnici z Liberce na Hradec Králové. Mezi Železným Brodem a Malou Skálou najel rychlík do stromu a jeden člověk se lehce zranil.

Silný vítr komplikuje dopravu na některých místech v Jihočeském kraji. Kvůli spadlému stromu je omezen provoz vlaků u Hluboké nad Vltavou na trati mezi Českými Budějovicemi a Prahou. Ze stejného důvodu ráno nejezdily vlaky u Zlivi na trati České Budějovice - Plzeň. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

V obou případech vítr povalil stromy, které spadly do trolejového vedení. Omezení u Zlivi trvalo od 7:30 zhruba dvě hodiny. Vlaky mezi Českými Budějovicemi a Prahou u Hluboké nad Vltavou přestaly jezdit krátce po 9:00. Před 10:00 byl provoz obnoven, ale soupravy v místě projíždějí sníženou rychlostí.

Kvůli stromu spadlému na koleje nejezdí v úseku mezi Telčí na Jihlavsku a jihočeskými Dačicemi vlaky. Cestující vozí autobusy. Podle informací Českých drah bude omezení trvat zřejmě do 15:00. Stromy v silném větru padají i jinde v kraji. Hasiči už je dnes odstraňovali na více než 40 místech, nejvíc na Pelhřimovsku.

Meteorologové na silný vítr upozorňovali. Platí také výstraha před požáry. Hasiči na Vysočině jich zatím evidují sedm. Hoří především lesy a tráva. Například u Skuhrova na Havlíčkobrodsku s ohněm bojuje sedm hasičských jednotek. Hořet začalo před 11:00.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srážka letadel v Praze: U jednoho stroje Smartwings čeká na díl, druhý už…

19.05.2019 18:50 Jedno z letadel, které se v pátek na pražském letišti srazilo s jiným letounem, je již od pátku v…

Dálnice D4 byla na 41. uzavřená kvůli nehodě, tvořily se kolony

19.05.2019 17:33 Aktualizováno Dálnice D4 byla dnes odpoledne u výjezdu na 41. kilometru u Příbrami zhruba dvě hodiny uzavřená…

Na Lounsku vykolejily tři vlaky, trať zůstane několik dní uzavřená

18.05.2019 15:00 Aktualizováno Železniční trať mezi Hřivicemi a Domoušicemi na Lounsku zůstane několik dní pro dopravu uzavřena.…

Na pražském letišti se srazily boeingy plné cestujících

17.05.2019 22:02 Aktualizováno Na ranveji Letiště Václava Havla v Praze se dnes krátce po poledni střetla při pojíždění dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama