Most přes D4 u Řitky musel být uzavřen, je v havarijním stavu

Most přes dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy musel být kvůli havarijnímu stavu od středy uzavřen. Místním se tak zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. Středočeský kraj připravuje rekonstrukci mostu a vyhlásil soutěž na stavební firmu, uvedla dnes Helena Frintová z krajského úřadu.

Ilustrační foto

Starosta Řitky Kamil Abbid (nez.) řekl, že stav mostu je špatný již delší dobu a počítalo se s jeho rekonstrukcí. Na havarijní stav se přišlo při mimořádné prohlídce, od středy je proto neprůjezdný. Podle vedoucího mostních techniků krajské správy a údržby silnic Miroslava Dostála by jinak nebyl možný bezpečný provoz na mostě i pod ním.

Objížďka byla stanovena od Prahy přes exit Řitka souběžně s D4 do Mníšku pod Brdy a dále přes Čisovice. Ve směru od Strakonic je objízdná trasa stejná, ale v opačném pořadí. "Samozřejmě se s tím potýkáme. Dnes byla zrovna taková zatěžkávací zkouška, protože na D4 před mostem havaroval motorkář. Takže se ucpaly všechny objízdné trasy," uvedl Abbid.

Podle něj se situace ještě zhorší při plánované opravě D4 mezi Řitkou a Klíncem v době letních prázdnin. "Pro nás to znamená, že budeme velice špatně obslužní veřejnou dopravou," dodal starosta.

Frintová uvedla, že k rekonstrukci mostu je již zpracována projektová dokumentace a bylo vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby, nabídky lze podávat do 15. května.

"Po dokončení soutěže a uplynutí zákonných lhůt bude moci být podepsána smlouva o dílo. Následně budou provedeny přípravné práce a projednání dopravních opatření především na dálnici D3," uvedla. Stavební práce by měly začít v červnu nebo červenci. "Předpokládané náklady činí 43,5 milionu korun," dodala Frintová.

Stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutno podepřít. Lávka v Nymburce přes Labe musela být zbourána, protože hrozilo, že spadne.

V Praze začne o víkendu oprava na Hlávkově mostě, čekají se dopravní…

21.06.2021 14:38 Pražská Technická správa komunikací (TSK) vyrovná dlažbu na Hlávkově mostě, práce začnou tuto…

Doprava v Olomouckém kraji kolabuje. Část dálnice uzavřela oprava, jinou…

21.06.2021 11:13 Aktualizováno Velké dopravní komplikace způsobuje od rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi…

NKÚ: Třetina peněz na podporu městské hromadné dopravy se nevyčerpá

21.06.2021 08:52 Ministerstvo dopravy vyčlenilo na podporu městské hromadné dopravy v elektrické trakci, tedy…

Dálnice D1 byla kvůli požáru neprůjezdná. Uzavřena byla i dálnice D8

19.06.2021 21:58 Aktualizováno Požár kamionu, který začal hořet v úseku s dopravním omezením na 170. kilometru D1 u Domašova ve…

Další problémy na dálnicích. Na D35 kvůli teplu praskla silnice, pět nehod

19.06.2021 17:49 Aktualizováno V důsledku vysokých teplot popraskal dnes povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na…

Ženu v Brně zabilo auto, když seděla na lavičce na zastávce

19.06.2021 14:39 Ženu středního věku srazilo dnes před polednem v Brně v Úzké ulici osobní auto, které vjelo na…

Praha postaví metro D, nejprve vznikne úsek z Pankráce na Nové Dvory

17.06.2021 13:15 Aktualizováno Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce na Nové…

Praha zavede parkovací podzóny pro řemeslníky

16.06.2021 15:18 Pražané si v parkovném budou moci přidat 120 hodin pro parkování řemeslníků, kteří k nim jedou. Za…

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Související:

Právě se děje