Brno mění plány. Páteřní ulice Veveří zůstane průjezdná

Brněnská ulice Veveří má zůstat kompletně průjezdná od Konečného po Žerotínovo náměstí i po kompletní rekonstrukci, jejíž začátek se plánuje po ukončení stavby velkého městského okruhu na Žabovřeské. Je to požadavek současného vedení Brna i městské části Brna-střed. ČTK to sdělila Anna Dudková z tiskového oddělení brněnského magistrátu a v tiskové zprávě to uvedla mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. V obou případech se vyměnila po loňských volbách politická reprezentace.

Brno
doporučujeme

Veveří se měla stát po rekonstrukci částečně neprůjezdná v křižovatce s Grohovou a záměrem bylo dát větší prostor životu v ulici na úkor automobilové dopravy. Na Veveří je patrně největší koncentrace služeb, obchodů či pohostinství ve srovnání s dalšími hlavními ulicemi, které ústí do historického centra města, a je zde také velký pohyb pěších včetně stovek studentů. Dopravní zátěž měl převzít především velký městský okruh a také souběžná ulice Kounicova.

Připomínky vedení města i městské části přicházejí ve chvíli, kdy je hotová dokumentace pro územní rozhodnutí. "V projektu dojde ke změnám, bude jej potřeba přepracovat a na přípravách se bude dále pracovat," uvedla Dudková. Čas na přípravu je zhruba ještě tři roky, s dokončením Žabovřeské se počítá v roce 2022. Starosta Brna-střed Vojtěch Mencl (ODS) se obává zvýšení zátěže v Kounicově a dalších okolních ulicích, jeho argumenty však stojí na tom, že se Veveří zavře ještě před dokončením velkého městského okruhu.

Projektanti z kanceláře PK Ossendorf na podzim před dvěma lety při prezentaci projektu uvedli, že po Veveří jezdí 11.000 aut, přičemž 6000 z nich je tranzitujících. "Tato auta je potřeba odklonit na velký městský okruh. Není důvod, aby lidé jezdili z jihu přes Úvoz a Veveří," uvedl projektant Vlastimil Novák. Kromě stavby Žabovřeské, která může převzít zátěž z centra města, je potřeba navést na okruh auta jedoucí od Vídeňské a také udělat opatření v severní části města v Žabovřeskách, aby tranzitní doprava nemířila z ulice Pod Kaštany na Veveří.

Technický stav ulice je již v dnešní době špatný, což je viditelné především na tramvajové trati. Dopravní podnik chystal na jaro opravu tratě od Grohovy po Žerotínovo náměstí se zachováním jednokolejného provozu, nakonec ji však odložil.

Témata: Brno | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama