Na Pražském okruhu boural autobus s vězni a tahač s tanky: Jeden mrtvý, 14 zraněných

Jednotky Integrovaného záchranného systému zasahují u vážné nehody autobusu a nákladního auta na Pražském okruhu. Nehoda si vyžádala minimálně jedno úmrtí a 14 zraněných osob. Mezi účastníky figuroval i vězeňský autobus, trestanci jsou však v kompetenci policie.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Nehoda autobusu na Pražském okruhu
doporučujeme

Podle informací serveru EuroZprávy.cz došlo k dopravní nehodě tří vozidel, z nichž jedno převáželo vojenskou techniku, na 19. kilometru pražského okruhu ve směru od dálnice D1 k dálnici D5 u městské části Řeporyje. Nehoda si vyžádala jedno úmrtí.

„Komunikace je směrem k dálnici D5 s ohledem na následky nehody zcela uzavřená,“ uvedl pro EuroZprávy.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. V opačném směru je provoz omezen. Policisté odklání dopravu a podle odhadů bude odstranění následků trvat několik hodin.

Jedním ze tří vozidel, která havarovala, je autobus Vězeňské služby. „Osoby přepravované v tomto voze by měly být v tuto chvíli v naší kompetenci,“ konstatuje mluvčí Hulan.

Pražští hasiči na Twitteru uvedli, že požár vozidel už je pod kontrolou a na místě probíhá dohašování. Do péče Zdravotnické záchranné služby předali několik osob, na místě zasahuje i vrtulník letecké záchranky.

Záchranáři na sociální síti upřesnili, že 12 lidí bylo zraněno lehce, 1 středně a 1 těžce zraněný člověk, a potvrdili také jedno úmrtí. U nehody zasahovalo 5 sanitek a vrtulník a byl vyhlášen traumaplán, který byl krátce před půl třetí odpoledne ukončen. Zasahoval i speciální vůz Atego.

Policisté odklonili dopravu. Před 15:00 byl obnoven provoz na okruhu ve směru od D5, ale směr na letiště zůstal dál uzavřen. Odstranění následků nehody bude podle odhadu trvat několik hodin, uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan. Vyzval řidiče, aby zvolili jiné trasy, a motoristy, kteří jsou na místě, aby se věnovali plně řízení a nezdržovali plynulost dopravy focením události.

Jeřáb kolem 18:00 naložil na odtahové vozidlo vrak autobusu, tahač s tanky zůstával stále na okruhu. Ve směru na letiště tak řidiči musí daný úsek dále objíždět. Na místě se po nehodě v obou směrech vytvořily několikakilometrové kolony. Situaci navíc komplikuje dlouhodobé omezení provozu, které je v úseku kvůli opravám silnice.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Splavnost Labe? Stát už vynaložil 927 milionů, efekt bídný

22.07.2019 17:07 Aktualizováno Za dosud nepostavené plavební stupně na Labi stát zaplatil už 927 milionů Kč, zjistil Nejvyšší…

Auto v protisměru? Český student navrhl systém, který automaticky odhalí…

22.07.2019 12:14 Student Vysokého učení technického v Brně (VUT) Ondřej Vacek navrhl systém, který samostatně odhalí…

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D2 u Brna

21.07.2019 16:29 Hromadná nehoda šesti osobních aut dnes po 15:00 zcela uzavřela dálnici D2 u Brna v obou směrech.…

Tramvaj v Praze sestřelila osobní auto, řidička zemřela

21.07.2019 16:21 Při srážce s tramvají v Trojské ulici v Praze dnes zemřela osmadvacetiletá řidička osobního auta.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama