Tragická havárie v Praze: Autobus s vězni shořel celý. Provoz je nyní obnoven

Provoz na Pražském okruhu byl obnoven. Oznámilo to dnes Ředitelství silnic a dálnic ČR. Provoz na dálničním okruhu kolem Prahy zablokovala ve čtvrtek srážka vězeňského autobusu a nákladního auta vezoucí historické tanky.

Přidejte svůj názor

Nehoda autobusu s vězni a tahače s tanky v Praze (2. kvetna 2019).
doporučujeme

Při nehodě zemřel příslušník Vězeňské služby (VS) a dalších 14 lidí bylo zraněno. Jedna žena utrpěla těžké zranění, jeden muž středně těžká, ostatní byli zraněni lehce. Vozy po srážce začaly hořet, autobus shořel úplně, tanky byly ohněm poškozeny. Záchranáři vyhlásili traumaplán, který využívají při krizových událostech s více zraněnými. Na místo povolali vrtulník a speciální vůz Atego.

Nehoda zablokovala provoz v obou směrech dálničního okruhu kolem Prahy. Ve čtvrtek odpoledne byl obnoven provoz ve směru od D5. Směr na letiště zůstával kvůli odklízení vozidel a kontrole stavu silnice uzavřený ještě hodinu před půlnocí.

Nehoda se stala kolem 13:00 u sjezdu na Řeporyje ve směru na letiště. V havarovaném autobusu cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků Vězeňské služby, sdělila ČTK její mluvčí Petra Kučerová. S autobusem se srazil tahač, který vezl dva americké historické tanky do Plzně na Slavnosti svobody. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu a požár dostali brzo pod kontrolu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Při srážce zahynul dozorce, zraněni byli podle Kučerové další dva příslušníci Vězeňské služby a několik vězňů. Všechny nezraněné vězně přepravil náhradní autobus do věznice.

Záchranáři na místo povolali speciální vůz Atego, který slouží k řešení krizových situací a je standardně nasazován k velkým požárům či jiným mimořádným situacím. Nejvážněji zraněná žena byla podle mluvčí záchranářů Jany Poštové letecky přepravena do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a středně těžce zraněný muž a dalších 12 lehce zraněných do dalších nemocnic. Traumaplán záchranáři ukončili před 14:30.

Nákladní vůz s tanky jel na plzeňské Slavnosti svobody, které začínají v pátek, z muzea ve Smržovce na Jablonecku. Tahač měl na korbě dva originální válečné americké stroje - stíhač tanků M36 Jackson a tank M3 Stuart. Oba měly být v Plzni součástí vojenského kempu 16. obrněné divize US Army.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnici D8 uzavřela nehoda dvou nákladních aut

18.01.2020 16:11 Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou nákladních aut, směr na Prahu je…

E-shop na dálniční známky za půl miliardy? Uděláme ho zdarma, nabídli…

18.01.2020 15:55 Programátoři v Česku se domlouvají na vytvoření e-shopu na elektronické dálniční známky, stát by ho…

Praha chce změnit systém parkovišť P+R

18.01.2020 09:11 Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R.…

Kremlík ustupuje Babišovi. E-shop na dálniční známky se pokusí zlevnit

17.01.2020 15:30 Aktualizováno Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) zakázku na informační systém a e-shop pro elektronické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama