Dálnici D46 uzavřela nehoda čtyř aut, tvořily se kilometrové kolony

Na zhruba 4,5 hodiny dnes omezila dopravu na D46 u Olšan na Prostějovsku nehoda tří nákladních vozidel a osobního auta. Dopoledne byla dálnice zcela uzavřena, před polednem byl umožněn provoz jedním jízdním pruhem. Nyní je již tah průjezdný bez omezení, řekl v 12:45 ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Kvůli nehodě se v místě vytvořila více než sedmikilometrová kolona na navazující dálnici D35. Okolnosti nehody, při níž byl jeden člověk lehce zraněn, vyšetřuje policie.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala na 34. kilometru ve směru z Olomouce na Prostějov na hranici Olomoucka a Prostějovska kolem 08:15, dálnice byla zcela uzavřena od 37. po 33. kilometr D46. Před místem nehody se na dálnici D35 od Ostravy ve směru na Brno vytvořila zhruba 7,5kilometrová kolona.

Podle dosavadních informací se jeden z řidičů nákladního vozidla plně nevěnoval řízení. "Usnul a narazil do kolony stojících vozidel, což vyvolalo další reakci," doplnil mluvčí Hejtman.

Na místě podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka zasahovaly tři jednotky hasičů. Asistovaly zdravotníkům a provedly na všech vozidlech nutná bezpečnostní a protipožární opatření. Z aut unikly provozní kapaliny, jednotky je zasypaly sorbentem a následné částečné odstranily z vozovky, informoval ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nehodu nejvíc odneslo v pořadí první a především druhé nákladní vozidlo, které je podle fotografií z místa havárie zdemolováno. Do těchto nákladních aut zezadu narazil třetí kamion převážející dřevo. Podle informací ČTK šlo o tři polské řidiče nákladních aut.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Po Brně jezdí drak. Nová tramvaj má unikátní vzhled

28.02.2020 09:35 Do brněnských ulic dnes večer vyjede na první zkušební jízdu nová tramvaj EVO2, kterou dopravní…

ČSA kvůli koronaviru okamžitě přerušily svou linku do Koreje

27.02.2020 14:48 České aerolinie s okamžitou platností zastavily kvůli šíření koronaviru provoz své linky do…

Dvě nehody zkomplikovaly provoz na D1 u Brna, havarovalo sedm vozů

27.02.2020 10:35 Aktualizováno Dvě nehody dnes asi dvě hodiny komplikovaly provoz na D1 u Brna, a to na 191. kilometru ve směru na…

U Postoloprt se srazila osobní auta, řidička zemřela na místě

27.02.2020 09:24 Při nehodě dvou osobních aut u Postoloprt na Lounsku dnes ráno zemřela řidička jednoho z vozů.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama