Na královéhradeckém letišti přistálo letadlo, hlásilo poruchu

Na královéhradeckém letišti dnes odpoledne přistálo malé historické letadlo, které nahlásilo poruchu. Před tím několik desítek minut kroužilo nad městem, aby spotřebovalo palivo. Přistání letadla, kde byl jen pilot, se obešlo bez zranění a škod. ČTK to řekli zástupci policie a hasičů. Šlo o letoun Jak-11.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

"Původní informace byla, že letadlo mělo problém s vysunutím podvozku. Pak se to ale podařilo a měl v 15:46 přistát. Nikdo nebyl zraněn a nebyly způsobeny ani žádné škody," řekl ČTK mluvčí krajské policie Ondřej Moravčík.

Jak-11 je historický letoun sovětské výroby, který se vyráběl ve 40. a 50. letech. V 50. let se v licenci pod označením LET C-11 vyráběl v továrně Let Kunovice. V sobotu má být stroj součástí programu dvoudenní akce Helicopter Show, která dnes začala na hradeckém letišti. "Na programu dnes (letoun) nebyl, let se netýkal akce. Součástí Helicopter Show by měl být v sobotu," řekla ČTK Hana Bartošová z firma DSA, která Helicopter Show pořádá.

Na letiště před přistáním pro jistotu vyrazily dvě profesionální hasičské jednotky a tři dobrovolné. Zasahovat ale nemusely. "Měli jsme asistenci při nouzovém přistání jednomístného letadla. Hasiči najeli na okraj ranveje, čekali na průběh přistání a pak doprovodili letadlo do hangáru. Při přistání pilotovi signalizovalo, že mu nejde vysunout podvozek, ale z letiště bylo vidět, že se mu vysunul. Přistál bez problémů," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Ondřej Sezima.

V posledních dnech jde v ČR o třetí komplikaci v letecké dopravě. V sobotu 11. května na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami nouzově přistálo malé dopravní letadlo s poškozeným podvozkem se čtyřmi lidmi na palubě včetně pilota, událost se obešla bez zranění. Dnes se na ranveji Letiště Václava Havla v Praze střetla při pojíždění dvě letadla společnosti Smartwings. Ani v tomto případě se nikomu nic nestalo. Rozsah poškození letounů není velký, obě letadla se nejspíš vrátí do provozu už o víkendu, uvedla mluvčí dopravce Vlaďka Dufková.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plán rozvoje dopravy v Praze do roku 2030 schválen. Co se změní?

24.05.2019 06:52 Pražští zastupitelé dnes ráno schválili plán rozvoje dopravy do roku 2030. Tzv. plán udržitelné…

Zablokovaná D1 na Žďársku. Porouchaný kamion v zúžení překáží

24.05.2019 06:38 Porouchaný kamion dnes ráno částečně zablokoval dálnici D1 v zúžení na zhruba 141. kilometru u…

Stavba metra D? Praha nemá peníze a nemůže si půjčit, varuje ODS

23.05.2019 09:48 Aktualizováno Opoziční zastupitelé ODS a ANO budou chtít na dnešním jednání pražských zastupitelů jednat o stavbě…

Dopravní kolaps v Brně! Uzavřené ulice, mosty, tunel i část D1, řidiče…

21.05.2019 22:48 Aktualizováno Už tak špatná dopravní situace v Brně se o prázdninách ještě zhorší. Ředitelství silnic a dálnic,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama