Dopravní kolaps v Brně! Uzavřené ulice, mosty, tunel i část D1, řidiče čekají obří kolony

Už tak špatná dopravní situace v Brně se o prázdninách ještě zhorší. Ředitelství silnic a dálnic, dopravní podnik i teplárny naplánovaly na letní měsíce řadu oprav – a to znamená, že dojde k řadě dopravních uzavírek.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Nové uzavírky na dálnici D1 v Brně (květen 2019).
doporučujeme

Už dnes dopravu po Brně komplikuje několik velkých uzavírek. Uzavřen je Zábrdovický most vedoucí do Židenic i most na Žabovřeskou ulicí. Opravy dlouhodobě omezují i řidiče, kteří jezdí přes Dornych. Opravy navíc probíhají i na Cejlu. A do toho se brzy uzavře velmi frekventovaný Husovický tunel.

img-responsive

Brno - Husovický tunel | foto: www.mapy.cz

Například most nad Žabovřeskou ulicí využívali řidiči jedoucí z Bystrce pro napojení na severní část Velkého městského okruhu (VMO). Jeho uzavření způsobilo, že doprava ze západu Brna je až do prázdnin velmi komplikovaná. Zpozornět musí řidiči z Bystrce, ale i Pisárek či Králova Pole.

Oprava mostu je součástí další etapy výstavby Velkého městského okruhu Brno. Ta má odstranit nechvalně proslulý „špunt“ na Žabovřeské. Čtyřpruhová silnice se tu sbíhá do dvou pruhů a zejména v ranní a odpolední špičce se zde řidiči potýkají s dlouhými kolonami.

Na celé prázdniny navíc bude uzavřen Husovický tunel, který je součástí severní části Velkého městského okruhu. Objet ho bude možné pouze jednou cestou - přes městskou část Lesná. Uzavřená totiž bude další vytížená část VMO u Staré Osady - Gajdošova ulice.

Východní část Brna je tak bude také téměř odříznuta od zbytku města - zavřený je Zábrdovický most, který by měl být hotový nejdřív na přelomu roku. Částečně uzavřená je i ulice Cejl, kde mění teplovody i tramvajové koleje. Práce by měly skončit v říjnu. Opravovat se bude také řada dalších bočních ulic.

Omezení řidiče čeká i v jižní části moravské metropole. Pokračují práce na velmi vytížené ulici Dornych a na původně čtyřproudové ulici Hladíkova u Zvonařky se tak pravidelně tvoří obří kolony.

Letní opravy zasáhnou i brněnskou MHD

Opravy chystá i Dopravní podnik města Brna, výměna kolejí proběhne například na ulici Bubeníčkova. Zde se ale řidiči omezení bát nemusí, s opravou se počítá v rámci projektu rekonstrukce ulice Zábrdovická. O prázdninách by měla být opravena také oprava trať Jedovnická v úseku Ostravská–Novolíšeňská. Linka 8 pojede bude odkloněna do Juliánova a linka 10 skončí v zastávce Krásného. Náhradní dopravu do Líšně obstarají posílené autobusové linky 55 a 78.

Chcete Brno objet? Zapomeňte, omezení je i na D1

Možné nebude ani ucpané Brno objet po dálnici. Silničáři totiž pracují na opravě úseku mezi 189. a 194. kilometrem. Jde o místo nedaleko křížení s dálnicí D2, kde bývá hustý provoz i za normálních okolností. Až do 16. června se bude jezdit v první etapě oprav v každém směru ve dvou zúžených pruzích s rychlostním omezením na 80 kilometrů za hodinu.

Ředitelství silnic a dálnic tu postupně opraví vozovku v obou jízdních pásech. Kromě toho opraví i některé části mostů a odvodnění a obnoví bezpečnostní prvky. Práce mají trvat až do listopadu.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Vodňan havaroval náklaďák, řidič ve voze uhořel

19.06.2019 09:39 Aktualizováno Při dopravní nehodě u Vodňan na Strakonicku zemřel dnes ráno jeden člověk. Řídil nákladní vozidlo,…

Jede se na Babiše. Řada nedělních spojů do Prahy je vyprodaná, dopravci je…

19.06.2019 07:43 Jízdenky v nedělních vlacích i autobusech ve směru do Prahy rychle mizí, některé spoje jsou už…

Libeňský most čeká oprava: Začne v roce 2022 a trvat bude téměř 3 roky

18.06.2019 17:25 Oprava pražského Libeňského mostu by měla trvat 32 měsíců a uskutečnit se od září 2022 do dubna…

RegioJet poprvé prodal dluhopisy za 921 milionů, koupí nové vlaky

18.06.2019 08:46 Soukromý dopravce RegioJet prodal emisi svých zajištěných dluhopisů ve výši 921 milionů korun se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama