Brno-Bystrc postaví za dva miliony skoro 50 parkovacích míst

Městská část Brno-Bystrc chce letos postavit dvě parkoviště s téměř padesátkou míst. Náklady přesáhnou dva miliony korun. Práce by měly být hotovy na konci letošních prázdnin. V tiskové zprávě to uvedl bystrcký místostarosta Tomáš Jára (ODS).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle něj chybí v Bystrci přes 1000 parkovacích míst, radnice proto zvažuje i stavbu tří parkovacích domů. Jedná o případné podpoře s magistrátem.

Parkoviště s 25 místy vznikne při křižovatce ulic Rerychova a Kamechy, předpokládané náklady jsou kolem 1,5 milionu korun. Druhé parkoviště s 21 místy bude na ulici Kachlíkova v ploše veřejné zeleně mezi komunikací a objekty vodáren. Náklady jsou skoro 800.000 korun. "Práce by měly začít co nejdříve tak, aby nejpozději do konce letních prázdnin byla nová parkovací místa k dispozici," uvedl Jára.

Podle něj náklady na obě parkoviště hradí městská část. "Bystrc má ale s parkováním velký problém. Chybí asi 1100 míst," řekl místostarosta. Přibývá zástavba na sídlišti Kamechy, pro kterou sice parkoviště vznikla, ale míst není dostatek. "Některé rodiny mají dvě a třeba i tři auta, proto připravujeme parkovací dům v lokalitě ulice Černého a také výstavby v ulicích Kuršova a Teyschlova. Tam je to ale o velkých penězích a jednáme o spolupráci s městem," doplnil Jára.

Brno-Bystrc je jedna z největších městských částí v Brně. Leží na severozápadě města u přehrady. Má kolem 25.000 obyvatel a stále se rozrůstá. Roční rozpočet je kolem 350 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik bude stát dálniční známka? Poslanci řešili sporný návrh Kolovratníka…

25.06.2019 14:34 Sněmovní hospodářský výbor dnes zaujal negativní postoj k návrhu poslance ANO Martina Kolovratníka,…

Řidiče čeká v létě horor: Dálniční provoz omezí přes 40 uzavírek, na D1…

25.06.2019 12:43 Přes 40 uzavírek omezí během letních prázdnin provoz na českých dálnicích. Největší komplikace lze…

Auto na Náchodsku vjelo do protisměru a smetlo cyklistu, na místě zemřel

25.06.2019 08:44 Muž vedoucí kolo zemřel dnes ráno při srážce s dodávkou u Bohuslavic na Náchodsku. Auto cyklistu…

Doprava mezi Prahou a Berounem zkolabovala. Příčina poruchy na trati…

24.06.2019 14:10 Aktualizováno Porucha trakčního vedení zastavila dnes ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama