Odvolaný šéf ČD Kupec odmítá obvinění, vyhrožuje soudy

Odvolaný šéf Českých drah Miroslav Kupec odmítá jakékoliv obvinění z protiprávního jednání a chce se proti nim bránit právní cestou. Své působení v čele státního dopravce hodnotí pozitivně. Kupec to dnes sdělil ČTK. Z pozice předsedy představenstva i generálního ředitele Českých drah dnes Kupce odvolala dozorčí rada podniku. Důvodem podle ní byla ztráta důvěry, k čemuž vedly informace bezpečnostních složek. Ty byly předány k prošetření policii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

České Dráhy
doporučujeme

"Zásadně odmítám jakékoliv obvinění z protiprávního jednání. Budu se bránit právní cestou, jelikož ještě stále věřím, že žijeme v právním státě," sdělil ČTK.

O jaká obvinění jde, zatím nikdo z oslovených nekonkretizoval. Předseda dozorčí rady Karel Pospíšil dnes po jednání rady uvedl, že jde o důvěrné informace. Byly ale natolik závažné, že členové rady pana Kupce odvolali," podotkl. Pro odvolání podle něj bylo pět členů z osmi. Zdrželi se zástupci odborů Vladislav Vokoun a Antonín Leitgeb a zástupce za ČSSD Vojtěch Kocourek.

Kupec také uvedl, že výsledky jeho práce jsou jednoznačně kladné. "Výsledky mého působení v čele Českých drah jsou pozitivní a viditelné, jsou završeny udělením důvěry investorů. Investorů z celého světa, kterým byla představena strategie Českých drah," řekl. Připomněl, že investoři půjčili společnosti pod jeho vedením 15 miliard korun.

Kupec byl zvolen předsedou představenstva v září loňského roku, kdy vystřídal odvolaného Pavla Krtka. České dráhy nyní dočasně povede tříčlenné představenstvo, v jehož čele bude nově zvolený místopředseda představenstva Radek Dvořák. Dalšími členy vedení jsou Patrik Horný a Michal Vereš. Dozorčí rada podniku mezitím vypíše výběrové řízení na nového šéfa společnosti a pátého člena představenstva.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda: Traktor zezadu narazil do auta, pět zraněných, zasahovaly…

23.10.2019 16:52 Pět lidí se zranilo dnes po poledni kolem 13:00, když osobní auto narazilo u Chomutova zezadu do…

V pražském metru hořelo, stanice na lince B byla uzavřena

23.10.2019 09:04 Aktualizováno Kvůli požáru nápojového automatu byla dnes ráno víc než hodinu uzavřena stanice metra Luka na lince…

Řidič narazil do betonové zídky, spolujezdkyně zemřela na místě

22.10.2019 12:56 Aktualizováno Při nehodě osobního vozu na Českolipsku dnes ráno zemřela jedenasedmdesátiletá žena. Neštěstí se…

ČD nakoupí nové vagony pro expresy, mohou uhánět rychlostí až 230 km/h

22.10.2019 10:56 České dráhy nakoupí až 182 osobních vagonů pro expresní spoje s rychlostí až 230 kilometrů v hodině…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama