Odvolaný šéf ČD Kupec odmítá obvinění, vyhrožuje soudy

Odvolaný šéf Českých drah Miroslav Kupec odmítá jakékoliv obvinění z protiprávního jednání a chce se proti nim bránit právní cestou. Své působení v čele státního dopravce hodnotí pozitivně. Kupec to dnes sdělil ČTK. Z pozice předsedy představenstva i generálního ředitele Českých drah dnes Kupce odvolala dozorčí rada podniku. Důvodem podle ní byla ztráta důvěry, k čemuž vedly informace bezpečnostních složek. Ty byly předány k prošetření policii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

České Dráhy
doporučujeme

"Zásadně odmítám jakékoliv obvinění z protiprávního jednání. Budu se bránit právní cestou, jelikož ještě stále věřím, že žijeme v právním státě," sdělil ČTK.

O jaká obvinění jde, zatím nikdo z oslovených nekonkretizoval. Předseda dozorčí rady Karel Pospíšil dnes po jednání rady uvedl, že jde o důvěrné informace. Byly ale natolik závažné, že členové rady pana Kupce odvolali," podotkl. Pro odvolání podle něj bylo pět členů z osmi. Zdrželi se zástupci odborů Vladislav Vokoun a Antonín Leitgeb a zástupce za ČSSD Vojtěch Kocourek.

Kupec také uvedl, že výsledky jeho práce jsou jednoznačně kladné. "Výsledky mého působení v čele Českých drah jsou pozitivní a viditelné, jsou završeny udělením důvěry investorů. Investorů z celého světa, kterým byla představena strategie Českých drah," řekl. Připomněl, že investoři půjčili společnosti pod jeho vedením 15 miliard korun.

Kupec byl zvolen předsedou představenstva v září loňského roku, kdy vystřídal odvolaného Pavla Krtka. České dráhy nyní dočasně povede tříčlenné představenstvo, v jehož čele bude nově zvolený místopředseda představenstva Radek Dvořák. Dalšími členy vedení jsou Patrik Horný a Michal Vereš. Dozorčí rada podniku mezitím vypíše výběrové řízení na nového šéfa společnosti a pátého člena představenstva.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nulová sazba mýtného nebude? Komunisti se sesypali na ministra Kremlíka

19.06.2019 12:00 Komunisté kritizují, že stát nezavede nulovou sazbu mýtného na silnicích první třídy. Mýto se od…

U Vodňan havaroval náklaďák, řidič ve voze uhořel

19.06.2019 09:39 Aktualizováno Při dopravní nehodě u Vodňan na Strakonicku zemřel dnes ráno jeden člověk. Řídil nákladní vozidlo,…

Jede se na Babiše. Řada nedělních spojů do Prahy je vyprodaná, dopravci je…

19.06.2019 07:43 Jízdenky v nedělních vlacích i autobusech ve směru do Prahy rychle mizí, některé spoje jsou už…

Libeňský most čeká oprava: Začne v roce 2022 a trvat bude téměř 3 roky

18.06.2019 17:25 Oprava pražského Libeňského mostu by měla trvat 32 měsíců a uskutečnit se od září 2022 do dubna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama