Velké komplikace v Brně: Letní výluky MHD se dotknou většiny tramvajových linek

Ti, kteří využívají brněnskou městskou hromadnou dopravu, se musí připravit na řadu komplikací a výluk. Například východ moravské metropole zůstane v létě bez tramvajového spojení. Podívejte se, které linky nepojedou vůbec a které pojedou po jiné trase.

Přidejte svůj názor

Tramvaje v Brně
doporučujeme

Dopravní podnik bude v červenci a srpnu opravovat druhou část ulice Cejl, tudíž zůstane bez obsluhy zastávka Tkalcovská a Francouzská. „Oprava tramvajové trati v úseku Soudní – Francouzská bude obnášet výměnu kolejnic a související konstrukce, jako jsou například odvodnění a odhlučnění. Tato akce doplní plánovanou výluku pro napojování inženýrských sítí v křižovatce Cejl x Vranovská v rámci probíhající akce v Zábrdovicích,“ uvádí Dopravní podnik města Brna.

Linka 11 v létě nepojede vůbec

Tramvajová linka 2 bude ukončena na kolejové úvrati u Radlasu, linka 3 bude z Jugoslávské odkloněna k Vozovně Husovice a tramvajová linka 4 pojede v úseku Malinovského náměstí – Trávníčkova odklonem ulicí Rooseveltovou a Milady Horákové. A linka 11 bude po dobu prázdnin mimo provoz. Místo ní budou častěji jezdit linky 3 a 9.

Náhradní autobusová doprava bude zajištěna autobusy X11 z Jugoslávské po trase Přadlácká – Bratislavská – Cejl – Tkalcovská – Plynárenská – Radlas – Cejl na Malinovského náměstí. Změny čekají i autobusové linky 55, 58, 201, 202 obsluhující výlukovou zastávku v ulici Lazaretní, které budou dočasně přeloženy do ulice Pastrnkovy, aby byl zajištěn přestup na náhradní autobusy X11 přes lávku pro pěší.

V současnosti se také opravuje trať v Bubeníčkově ulici. Až se na konci listopadu otevře Zábrdovická, pojedou díky tomu tramvaje číslo 2 a 3 na Starou osadu po nové trati.  

Linka 8 bude odkloněna do Juliánova

Rekonstrukcí projde také tramvajová trať v úseku od uzlu Ostravská po zastávku Novolíšeňská v celkové délce cca 2,5 km. Kromě výměny kolejového svršku budou z důvodu snížení hlučnosti ve vybraných místech kolejnice opatřeny bokovnicemi. Součástí řešení stavebních úprav jsou čtyři zastávky (Bělohorská, Bílá hora, Líšeňská a Novolíšeňská), všechna nástupiště s výjimkou zastávky Bílá hora směrem do centra (podchod) budou bezbariérové.

Tramvajová linka 8 bude odkloněna do Juliánova v intervalovém prokladu s linkou 12, linka 10 bude ukončena v zastávce Krásného. Náhradní dopravu do Líšně zajistí posílené autobusové linky 55 a 78, které obsluhují přestupní zastávku Dělnický dům.

V sobotu 29. června budou naopak ukončeny patnáct měsíců trvající výluky související s uzavírkami na Slovanském náměstí a na ulici Chodské, při nichž došlo k rekonstrukcím inženýrských sítí a komunikací. Na svoji řádnou trasu se tak vrátí trolejbusová linka 32 a autobusové linky 67, 68 a 81.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České dráhy pod politickým vlivem? Agentura Moody's vydala varovnou zprávu

24.06.2019 10:49 Změny ve vedení Českých drah mohou ohrozit naplňování strategie firmy, varovala ratingová agentura…

Kremlík bojuje se Schillerovou. Na dopravní stavby chybí v rozpočtu…

24.06.2019 10:37 Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) není zcela spokojen s penězi, se kterými počítá pro jeho…

Hromadná nehoda před Prahou. Provoz na D10 byl zastaven

24.06.2019 10:05 Aktualizováno Dálnici D10 na čtvrtém kilometru před Prahou zastavila dnes po 07:00 hromadná nehoda. U exitu…

Kolaps dopravy mezi Prahou a Berounem. Vlaky jezdí omezeně, autobusy…

24.06.2019 09:09 Aktualizováno Porucha trakčního vedení zastavila dnes ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama