Doprava mezi Prahou a Berounem zkolabovala. Příčina poruchy na trati nejasná

Porucha trakčního vedení zastavila dnes ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se dotklo desítek spojů, několik rychlíků a expresních vlaků nejelo. Na svém webu to uvedly České dráhy (ČD). Místo vlaků jezdily na části trati náhradní autobusy, některé vlaky jezdily po jiné trase. Náhradní spoje ovšem nabíraly zpoždění. Po 13:00 byl provoz plně obnoven.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Provoz byl podle Českých drah na trase zcela přerušen asi dvě hodiny. Příčina poruchy zatím není zřejmá. "Na zjištění příčiny stržení troleje a poškození sběrače elektrické lokomotivy se stále pracuje," uvedl mluvčí správy železnic Marek Illiaš.

Provoz na trase tak musely dnes zajišťovat náhradní autobusy. Ty ráno jezdily na trase mezi Dobřichovicemi a Radotínem a také Radotínem a Smíchovem. Pražská integrovaná doprava (PID) ale uvedla na svém twitteru, že se autobusy zaplnily už v Dobřichovicích, lidé v dalších stanicích tak už nemohli přistupovat. Dopoledne jezdily také mezi Smíchovem a Radotínem.

Před 07:00 byl mezi Dobřichovicemi a Radotínem provoz vlaků zcela obnoven, mezi Smíchovem a Radotínem pak začaly vlaky jezdit po jedné ze dvou kolejí, některé pak jezdily odklonem přes Krč.

Na černošické nádraží, odkud kolem 08:00 cestují vlaky do hlavního města obvykle stovky lidí, jich dnes v tuto dobu přicházely odhadem desítky. Pokladní je posílala na náhradní autobus. Do autobusu ve směru do Radotína, který přijel krátce po 08:00, se ale vešla jen zhruba polovina zájemců. Pokladní informovala ty další, že vlak směrem do Prahy pojede. Perón se potom zaplnil. Podle zpravodaje ČTK na místě v 08:30 odjel vlak do Berouna a v 08:33 vlak do Prahy. Řada lidí však byla o výluce informována a jela do Prahy autem.

Porucha omezila provoz zejména vlaků Českých drah. Žádné problémy naopak nezaznamenali dispečeři autobusového dopravce Arriva, který zajišťuje některé příměstské linky mezi Prahou a Berounem. "Momentálně se nás ta dopravní situace nijak extrémně netýká, nedochází k žádným problémům," řekl ráno na dotaz ČTK mluvčí Arrivy Martin Farář.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Splavnost Labe? Stát už vynaložil 927 milionů, efekt bídný

22.07.2019 08:07 Za dosud nepostavené plavební stupně na Labi stát zaplatil už 927 milionů Kč, zjistil Nejvyšší…

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D2 u Brna

21.07.2019 16:29 Hromadná nehoda šesti osobních aut dnes po 15:00 zcela uzavřela dálnici D2 u Brna v obou směrech.…

Tramvaj v Praze sestřelila osobní auto, řidička zemřela

21.07.2019 16:21 Při srážce s tramvají v Trojské ulici v Praze dnes zemřela osmadvacetiletá řidička osobního auta.

Stržená trolej zastavila provoz tramvají v Praze 10

21.07.2019 14:18 Trolej stržená nákladním autem zastavila dnes před 10:30 provoz tramvajových linek 22 a 26 v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama