Jedete autem na dovolenou? Podívejte se, kdy je nejlepší vyrazit

Konec školního roku je tady a většina žáků a studentů má už v ruce vysvědčení. Pro rodiče to mnoha rodinách znamená jediné - sbalit se a vyrazit minimálně na víkend na dovolenou. Pokud patříte mezi ně, jeďte ještě dnes. Jinak to bude zlé.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dálnice D1
doporučujeme

Z dat nasbíraných během loňského roku, která zveřejnil T-Mobile, vyplývá, že pokud se chystáte odjet pryč, měli byste jet dnes. A to buď co nejdříve, nebo co nejpozději.

V pátek totiž vyráží na cesty 26 procent řidičů, tedy nejméně během celého víkendu. Pokud na své cestě využijete dálnice nebo hlavní tahy, vyražte buď hned, do zhruba 14. hodiny, nebo až po 21. hodině.

Nejkritičtější je v pátek na silnicích odpoledne, tedy čas mezi 16:30 a 19:30. V tuto dobu se dají očekávat kolony, zejména na dálnicích, kde je nachystaná řada uzavírek.

Naopak nejkritičtější je vyrazit na dovolenou v sobotu. Jde o nejhorší den víkendu, kdy na silnice vyjete 42 procent řidičů. Ti prakticky na celý den zaplní silnice, a očekává se, že mezi 9. až 16. hodinou bude doprava kritická.

Pokud tedy musíte vyjet v sobotu, stihněte to buď ráno do zhruba 7. hodiny, nebo večer po 18. hodině. V tuto dobu by měl být provoz nejschůdnější.

V případě, že se chystáte odjet až v neděli, Na silnicích potkáte 32 procent řidičů. Ti budou okupovat hlavní tahy od 13. do 18. hodiny. Nejrozumnější je proto vyrazit ráno před 11. hodinou.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krajský úřad zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3

02.04.2020 12:13 Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění…

Na D2 u hranic je dvanáctikilometrová kolona kamionů, sahá až k Ladné

01.04.2020 18:38 Aktualizováno Na D2 se dnes odpoledne na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské ve směru na Slovensko opět vytvořila…

Formule na D4: Identifikaci řidiče znemožnila přilba, kauza zastavena

01.04.2020 12:21 Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie…

Dopravní krize kvůli koronaviru? Na řadě tras jsme zůstali jako „poslední…

30.03.2020 15:07 Zájem o cestování je v tuto chvíli minimální. Například společnost RegioJet minimálně do 5. dubna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy