O prodlouženém víkendu zemřelo na českých silnicích šest lidí

Prázdninový víkend prodloužený o jeden sváteční den si při dopravních nehodách vyžádal šest obětí. V předběžné statistice od pátku do neděle jsou mezi mrtvými dva motorkáři, další čtyři motorkáři utrpěli těžká zranění. Od začátku prázdnin si dopravní nehody podle policejních statistik vyžádaly na dvacet životů.

Autonehoda
doporučujeme

Už ve čtvrtek před prodlouženým víkendem, kdy mnoho lidí odpoledne opouštělo auty své domovy, zemřeli na českých silnicích čtyři lidé. I v této statistice je jeden motorkář, který havaroval v Olbramovicích na Benešovsku a zraněním podlehl.

Motorkářům se ve volných dnech staly osudnými páteční nehoda na Prostějovsku a dnešní nehoda na Kutnohorsku. V pátek v noci nepřežil srážku s osobním automobilem osmnáctiletý motorkář mezi obcemi Rozstání a Otinoves na Prostějovsku. Dnes v podvečer se u Křesetic na Kutnohorsku střetl motocykl s nákladním autem. Jeden člověk na motorce nehodu nepřežil, další utrpěl těžké zranění. Příčinou srážky bylo nedání přednosti v jízdě.

S těžkým zraněním skončili o víkendu v nemocnicích ještě další tři motorkáři. V sobotu naboural do svodidel na dálnici D5 nedaleko Berouna motorkář, kterého vrtulník záchranné služby přepravil do pražské motolské nemocnice. Vrtulník transportoval v sobotu také motorkáře, který havaroval u Horní Blatné na Karlovarsku, při nehodě byl odmrštěn na svodidla. Dnes v podvečer naboural motocyklista do stromu u Dalešic na Mladoboleslavsku a utrpěl zranění.

Mezi oběťmi víkendových nehod byli kromě motorkářů také chodec, člověk na vozíku, řidič čtyřkolky a osobního auta. Chodec zemřel v pátek mezi Komořany a Dolním Jiřetínem na Mostecku, srazilo ho auto. V sobotu navečer zemřel při dopravní nehodě v obci Bukovice na Náchodsku čtyřiašedesátiletý muž, který jel na elektrickém vozíku a podle prvotních informací nedal při odbočování přednost protijedoucímu vozidlu. Záchranáři jej oživovali, muž ale zraněním podlehl. V sobotu zemřel také řidič čtyřkolky na Litoměřicku. Jeho stroj se převrátil na silnici mezi Horní Lukavicí a Lovečkovicemi. Spolujezdec byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice.

Tragická byla rovněž sobotní srážka dvou aut poblíž Čepřovic na Strakonicku. Malá dodávka vjela v zatáčce částečně do protisměru a čelně se střetla s protijedoucím osobním autem. Jeden člověk zemřel, dva lidé utrpěli těžká zranění, další tři lidé byli zraněni lehce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Benešovsku se srazil vlak s autem. Řidička vozu zemřela

04.08.2020 19:56 Aktualizováno Na železničním přejezdu v Heřmaničkách na Benešovsku se dnes vpodvečer srazil vlak s osobním autem.

V centru Prahy prasklo potrubí, provoz tramvají je přerušen

04.08.2020 17:31 Aktualizováno vůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl dnes před 07:00 v obou směrech zastaven provoz…

Dálniční e-známky by měly distribuovat Česká pošta a Čepro

04.08.2020 14:08 Elektronické dálniční známky nejspíš bude fyzicky distribuovat konsorcium státních podniků České…

Nehod na železnici přibývá. Červenec 2020 byl nejhorší za posledních pět…

03.08.2020 15:53 Uplynulý červenec byl na železnici co do počtu incidentů nejhorším kalendářním měsícem minimálně od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama