Havarovaný vlak na Rakovnicku musel nakolejit jeřáb, provoz na trati obnoven

Provoz na železniční trati mezi Lubnou a Zavidovem na Rakovnicku byl po sobotní tragické srážce vlaku s dodávkou obnoven po zhruba 14 hodinách dnes před 5:30. Havarovaný vlak byl z místa odtažen, zpět na koleje ho speciální jeřáb dostal po třetí hodině ranní.

Vlaky
doporučujeme

Při nehodě, která se stala v sobotu po 15:00, zemřela žena, která cestovala v autě. Dalších sedm lidí se zranilo. Dva lidé jsou těžce zranění, jeden z nich jel ve vlaku. Další žena a jedno dítě se zranily středně těžce, další tři lidé lehce.

Speciální nehodový vlak dorazil na místo události dnes krátce před 1:30. Následně začaly přípravné práce na vyproštění vlaku, který po nehodě skončil napříč přes koleje a sjel z asi třímetrového náspu. Samotné nakolejování vlaku jeřábem začalo zhruba ve 3:00 a trvalo pouze několik minut, skončilo úspěšně. Jeřáb ho vytáhl pomocí několika lan.

Hasiči následně zasypali uniklé provozní kapaliny. Havarovaný vlak řady 810 byl z místa nehody odtažen na konci nehodového vlaku. Po dobu vyprošťování byla kromě trati uzavřena také silnice číslo 229, která trať na přejezdu křižuje. Dopravu v sousedních obcích odkláněla policie.

Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, který křižuje silnici druhé třídy s jednokolejnou tratí číslo 162. Regionální trať spojuje Rakovník s Mladoticemi na Plzeňsku.

Okolnosti dnešní nehody zjišťuje Drážní inspekce. Podle policejní mluvčí Michaely Richterové svědkové na místě uvedli, že výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala.

Letos jde nejméně o pátou smrtelnou nehodou při srážkách aut s vlaky na železničních přejezdech. Začátkem dubna zemřel na přejezdu v Čenkově na Příbramsku pacient při kolizi sanitky s osobním vlakem, v polovině dubna nepřežil řidič auta srážku s vlakem v Lubech u Klatov, 13. května zahynula řidička auta při střetu s vlakem na přejezdu u Bílé Třemešné na Trutnovsku a 8. července nepřežila řidička automobilu srážku s vlakem na železničním přejezdu v Bednárci na Jindřichohradecku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice do Vídně? Už neplatí „nestavíme, protože sousedi nestaví“, říká…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Roky váznoucí dostavbu dálnic a kvalitního železničního spojení mezi Českem a sousedními státy má…

Havlíček dá prověřit všech 24 300 mostů v ČR, na rizikových budou…

14.08.2020 21:26 Aktualizováno Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) nechá prověřit stav všech 24.300 železničních a silničních…

U Prahy vykolejily vagony. Poškodily auto a drážní domek, dva lidé zranění

14.08.2020 16:01 Aktualizováno Ve Mstěticích u Prahy dnes ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Na vlečce ujelo 32…

Exministr Kremlík čelí kárné žalobě. Umožnil novinářům nahrání schůzky s…

14.08.2020 15:58 Aktualizováno Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) čelí kárné žalobě, kterou na něj podala Česká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama