Vlak v Mohelnici usmrtil člověka, provoz na hlavním koridoru omezen

V Mohelnici na Šumpersku dnes odpoledne vlak srazil a usmrtil muže. Kvůli nehodě byl na železničním koridoru z Prahy do Ostravy mezi stanicemi Lukavice na Moravě a Moravičany zhruba na hodinu zastaven provoz vlaků. "Vlaky tam už jezdí po jedné koleji," řekla před 15:00 mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Vlaky
doporučujeme

Nehoda se stala zhruba v 13:30 v železniční stanici Mohelnice. "Došlo tam ke střetu vlaku s osobou, která byla na místě usmrcena," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Upřesnil původní informace o neštěstí. Člověka nejprve srazila vlaková souprava bez cestujících, poté ještě odrazem spadl pod protijedoucí nákladní vlak, uvedl.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. "Podle předběžných informací k neštěstí došlo, když muž přecházel koleje. Bohužel v daný okamžik projížděly po kolejích dvě protijedoucí vlakové soupravy. Strojvedoucí již nestačil srážce s osobou zabránit, Dechová zkouška na alkohol byla u strojvůdce vlaku negativní," řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Po nehodě musel být na koridoru u Mohelnice zastaven provoz vlaků. "Provoz už je částečně obnoven. V místě omezení může docházet ke zpoždění vlaků zhruba o 15 až 20 minut," uvedla Rajnochová.

Ve stanici Olomouc měly před 15:00 některé vlaky směřující z Prahy na Ostravu, které u Mohelnice zastavila nehoda, podle informací Správy železniční dopravní cesty až o hodinu opožděný odjezd.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražský okruh u Běchovic byl kvůli tragické nehodě uzavřen, zemřeli dva…

11.08.2020 16:31 Aktualizováno Při nehodě na Pražském okruhu u Běchovic zemřeli dnes dopoledne dva muži. ČTK to řekla mluvčí…

Srážka s popeláři u Mníšku: Řidička nejednala úmyslně, policie případ…

11.08.2020 15:53 Vyšetřování policie neprokázalo, že loňskou nehodu s třemi mrtvými u Mníšku na Liberecku způsobila…

Konec jízd s náskokem. Na tratích D3 začnou platit nová bezpečnostní…

11.08.2020 15:52 Aktualizováno Na regionálních tratích se zjednodušeným řízením provozu začnou od 15. srpna platit nová opatření…

Havlíček chce na dopravu pro příští rok 129 miliard. Babiš a Schillerová…

11.08.2020 14:50 Aktualizováno Správa železnic, Ředitelství silnic a dálnic a další dopravní infrastruktura by příští rok ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama