Vlak v Mohelnici usmrtil člověka, provoz na hlavním koridoru omezen

V Mohelnici na Šumpersku dnes odpoledne vlak srazil a usmrtil muže. Kvůli nehodě byl na železničním koridoru z Prahy do Ostravy mezi stanicemi Lukavice na Moravě a Moravičany zhruba na hodinu zastaven provoz vlaků. "Vlaky tam už jezdí po jedné koleji," řekla před 15:00 mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Vlaky
doporučujeme

Nehoda se stala zhruba v 13:30 v železniční stanici Mohelnice. "Došlo tam ke střetu vlaku s osobou, která byla na místě usmrcena," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Upřesnil původní informace o neštěstí. Člověka nejprve srazila vlaková souprava bez cestujících, poté ještě odrazem spadl pod protijedoucí nákladní vlak, uvedl.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. "Podle předběžných informací k neštěstí došlo, když muž přecházel koleje. Bohužel v daný okamžik projížděly po kolejích dvě protijedoucí vlakové soupravy. Strojvedoucí již nestačil srážce s osobou zabránit, Dechová zkouška na alkohol byla u strojvůdce vlaku negativní," řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Po nehodě musel být na koridoru u Mohelnice zastaven provoz vlaků. "Provoz už je částečně obnoven. V místě omezení může docházet ke zpoždění vlaků zhruba o 15 až 20 minut," uvedla Rajnochová.

Ve stanici Olomouc měly před 15:00 některé vlaky směřující z Prahy na Ostravu, které u Mohelnice zastavila nehoda, podle informací Správy železniční dopravní cesty až o hodinu opožděný odjezd.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Splavnost Labe? Stát už vynaložil 927 milionů, efekt bídný

22.07.2019 17:07 Aktualizováno Za dosud nepostavené plavební stupně na Labi stát zaplatil už 927 milionů Kč, zjistil Nejvyšší…

Auto v protisměru? Český student navrhl systém, který automaticky odhalí…

22.07.2019 12:14 Student Vysokého učení technického v Brně (VUT) Ondřej Vacek navrhl systém, který samostatně odhalí…

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D2 u Brna

21.07.2019 16:29 Hromadná nehoda šesti osobních aut dnes po 15:00 zcela uzavřela dálnici D2 u Brna v obou směrech.…

Tramvaj v Praze sestřelila osobní auto, řidička zemřela

21.07.2019 16:21 Při srážce s tramvají v Trojské ulici v Praze dnes zemřela osmadvacetiletá řidička osobního auta.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama