Silnice z Brna do Rakouska uzavřena kvůli hromadné nehodě kamionů

ehoda tří kamionů zablokovala dnes po 13:00 na čtyři hodiny silnici z Brna na Mikulov. Silnice, která je hlavní spojnicí s Rakouskem, byla znovu otevřena až krátce před 17:30. Původně přitom měla uzavírka trvat jen do 15:30.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Na místě byly dva nepojízdné kamiony, které bylo třeba odtáhnout. Policisté dopravu v obou směrech odkláněli. Při nehodě se zranili dva lidé. ČTK to řekly mluvčí jihomoravských policistů i hasičů.

"Na místě jsme ošetřili dvě zraněné osoby, podle našich informací byly obě z posledního kamionu. Řidič utrpěl lehké zranění nohy a převezli jsme jej do brněnské Nemocnice u svaté Anny. Jeho spolujezdkyně ale utrpěla vážná zranění obou noh a pánve, přivolaný vrtulník ji převezl na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Z havarovaných kamionů vytekly na silnici provozní kapaliny, které hasiči odstraňují. Jejich technika blokovala protisměrný jízdní pruh.

Policisté dopravu v obou směrech odkláněli. "Ve směru od Brna odkláníme dopravu u Pohořelic na Pasohlávky a od Mikulova přes Horní Věstonice," uvedla krátce po uzavření silnice mluvčí jihomoravských policistů Lenka Drahokoupilová.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz předjíždění kamionů? Plán se hroutí, sněmovní výbor odmítl změnu…

11.12.2019 14:20 Hospodářský výbor Sněmovny dnes nedoporučil zavedení zákazu jízdy kamionů v levém pruhu dálnic.…

Srážka 15 aut. Namrzlé silnice zkomplikovaly dopravu v Libereckém kraji

11.12.2019 13:17 Aktualizováno Namrzlé silnice komplikovaly dnes ráno dopravu v Libereckém kraji. Řetězová havárie 14 aut…

Opatření na ochranu klimatu v Česku? Tři ministerstva selhala, zlobí se NKÚ

09.12.2019 12:18 Aktualizováno Česko nemá účinná daňová opatření, která by pomohla splnit cíle v ochraně klimatu, pokud jde o…

V Praze havarovala cisterna. Skončila převrácená v poli, zasahovali hasiči

09.12.2019 09:51 Aktualizováno V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama