Odjezdy z Grand Prix ucpaly D1. Ve zúžení stojí porouchaný kamion

Odjezdy z dnešního programu Grand Prix v Brně nejvíce zkomplikovala technická závada kamionu, který zastavil v zúžení kolem 190. kilometru dálnice D1. Kvůli tomu se vytvořila kolona. ČTK to řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dálnice, ilustrační foto
doporučujeme

V okolí okruhu a také na silnici I/23 dnes parkovalo skoro 9000 aut, přes 2000 motocyklů, téměř 40 autobusů a asi 200 karavanů. Kvůli dešti musela policie dopoledne zakázat vjezd na největší záchytné parkoviště. Dnes se uskutečnily tréninky a kvalifikace, hlavní závod bude v neděli.

V Brně je kolem 190. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu zúžení, kde ve všední dny vzniká ve špičce kolona, která se často táhne až ke 196. kilometru na nájezd z D2 i na samotnou dálnici D2. "V zúžení zastavil kvůli technické závadě kamion. Nastal klasický špunt, protože se ucpal jeden pruh. Řidiči se dávali do druhého pruhu, takže to jelo. Vznikla ale kolona," řekl Šváb. Podle něj nebyla situace horší, než bývá v obvyklé všední dny.

Déšť podle Švába ráno způsobil, že policie zvolila takzvanou mokrou variantu. Znamená to, že dopoledne nebylo možné odstavit auto na největším záchytném parkovišti na poli, kde obvykle bývají tisíce vozidel. Policie nechávala řidiče zaparkovat na silnici I/23 a k okruhu se lidé mohli dostat pomocí MHD. Před polednem ale bylo už možné na parkovišti auto zanechat.

Policie dnes očekávala silný provoz a se stejnou situací počítá i v neděli, kdy se jede hlavní závod. Na akci dohlížejí stovky policistů a strážníků. Podle policie zatím nebylo potřeba řešit žádné závažné problémy, Šváb zmínil jen krádeže ze stanů nebo z aut, případně alkohol za volantem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Motorkář na Šumpersku nezvládl zatáčku. Zabil se o svodidla, spolujezdec…

22.09.2019 20:08 Na Šumpersku dnes zemřel motorkář, jeho spolujezdec utrpěl zranění. Tragická nehoda se stala mezi…

Dopravu na Dny NATO zkomplikovala řada nehod, při nejvážnější sedm…

22.09.2019 13:38 Aktualizováno Dopravu na Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes ráno a dopoledne v okolí Mošnova na…

Další tragédie na Mladoboleslavsku: Jeden mrtvý při havárii čtyřkolky

21.09.2019 21:53 U obce Žerčice na Mladoboleslavsku havarovala dnes večer čtyřkolka. Jeden člověk při nehodě zemřel,…

Auto na Litoměřicku narazilo do stromu. Řidička a dvě děti jsou v…

21.09.2019 18:41 Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama