Na trať u Mariánských Lázní se vrátí vlaky. Koncem července tu došlo k nehodě

Na opravenou trať u Mariánských Lázní, kterou na konci července poškodila nehoda nákladního vlaku, se vrátí tento čtvrtek 15. srpna po 18:00 vlaky. Dočasně bude v místě nehody snížena rychlost vlaků na 20 kilometrů za hodinu. ČTK to dnes řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlaky
doporučujeme

"Trať je opravená a prošla potřebnými zkouškami. Po dobu konsolidace železničního svršku bude v tomto úseku snížena rychlost na 20 km/h," upřesnila Pistoriusová.

V místě nehody, kde 28. července odpoledne vykolejil nákladní vlak vezoucí cisterny s práškovým vápencem, byla před nehodou rychlost stanovena na 30 km/h. Podle záznamu z rychloměru havarovaného vlaku zde ale strojvůdce jel téměř třikrát rychleji.

Při nehodě vykolejilo 11 vagonů, které poškodily trať i železniční trakci a část z nich se sesula na násep pod tratí. Hasiči s těžkou technikou nakolik dní nepřetržitě pracovali na tom, aby vagony z kolejí odstranili a mohly začít opravy trati.

Nehoda poškodila asi 200 metrů kolejí a 300 metrů trakčního vedení a způsobila škodu asi za 20 milionů korun. Nebyl ale při ní nikdo zraněn.

Hned po nehodě byl provoz na mezi Mariánskými Lázněmi a Chodovou Planou zastaven a osobní vlaky vystřídala náhradní autobusová doprava. Kvůli stavebním pracím v okolí ale náhradní doprava způsobovala zpoždění proti běžnému jízdnímu řádu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kremlík pod palbou. Kritika strhala jeho působení v resortu

16.08.2019 18:43 Ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) se musí vyrovnávat s problémy, které zdědil po svém…

Praha bude mít novou tramvajovou linku, původní plán trasy zmařili…

16.08.2019 15:44 Pražský magistrát se dohodl s ministerstvem kultury na trase tramvajové trati z Vinohradské ulice k…

Vedení Prahy vytáhlo proti nové plavební komoře, obrátí se i na…

16.08.2019 14:06 Zástupci magistrátu a Prahy 1 a 5 dnes oficiálně podepsali prohlášení proti výstavbě nové plavební…

Děti Země prohrály soud. Žaloba kvůli novému nádraží v Brně zamítnut

16.08.2019 13:20 Aktualizováno Krajský soud v Brně odmítl žalobu spolku Děti Země proti územnímu rozhodnutí na stavbu brněnského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama