Smrt na přejezdu v Černožicích: Fungovaly semafory? Vyšetřování spěje ke konci

Světelná a zvuková signalizace na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku v době tragické nehody v červenci fungovala a nemohla být příčinou dopravní nehody. Při střetu vlaku s osobním autem zahynuli čtyři lidé. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Už v den neštěstí Drážní inspekce uvedla, že podle předběžného zjištění výstražná světla na přejezdu v době nehody byla funkční.

Podle policie tak vyšetřování tragické nehody spěje ke konci. "V závěrech šetření (SŽDC) se jednoznačně konstatuje, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými, střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení," uvedla Ježková.

Kontrolou a přezkoušením přejezdového zabezpečovacího zařízení bezprostředně po nehodě bylo podle ní také zjištěno, že v době srážky bylo zařízení plně funkční. "Nemohlo být příčinou dopravní nehody," dodala.

Přejezd měl v době nehody pouze světelné a zvukové výstražné zabezpečovací zařízení. V současnosti se pracuje na zvýšení bezpečnosti. Osazení přejezdů závorami je součástí přestavby železniční stanice v nedaleké Jaroměři za více než 900 milionů korun, zahájené loni v únoru.

Tragická nehoda se stala v neděli 14. července na přejezdu v černožické Hradecké ulici. Spěšný vlak, který jel z Trutnova na Hradec Králové, se tam střetl s osobním autem, zemřeli dva dospělí a dvě děti. Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí a po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů. Nikomu z osmi desítek cestujících ve vlaku se nic nestalo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se srazila tramvaj s autem, zraněná řidička je v nemocnici

21.08.2019 18:36 V Praze na Vinohradské ulici se dnes odpoledne srazila tramvaj s osobním autem. Hasiči museli…

Na Blanensku se srazila auta. Šest zraněných včetně dvou dětí

21.08.2019 11:01 Čelní střet dvou osobních vozů u Ludíkova na Blanensku si dnes vyžádal šest zraněných včetně dvou…

Nová hrozba na silnicích: Češi si zvyšují rychlost e-kol, podle odborníků…

21.08.2019 08:21 Mnozí majitelé elektrokol se nespokojí s maximální rychlostí pro asistované šlapání 25 kilometrů za…

Auto na D1 srazilo chodce, skončil v nemocnici

20.08.2019 20:00 Na dálnici D1 v Praze na úrovni Chodova srazilo dnes pozdě odpoledne auto chodce, do nemocnice ho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama