Bárta vyrazil na víkend vládní limuzínou. Zapomněl na "protipapalášské" sliby VV?

Praha – Bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV) si vyrazil na víkend do jižních Čech. Spolu s manželkou Kateřinou Klasnovou (VV) k tomu využili vládní audi Ministerstva dopravy. Bárta už od dubna není ve funkci ministra a Věci veřejné navíc před volbami proti podobným „papalášským manýrům“ brojily. Zjistil to deník Aha!.

Přidejte svůj názor

Vít Bárta (VV), bývalý ministr dopravy
doporučujeme

Ministři mají nárok využívat vládní vozy další tři měsíce po skončení ve funkci. Bárta této možnosti využil, naložil do auta kola a i s manželkou se řidičem nechal odvézt na víkendový výlet.

„Na to, že nečerpám mzdu, nečerpám žádné odměny, nečerpám žádné aktivní peníze jako jakýkoliv jiný politik, si myslím, že si můžu dovolit vypůjčit auto Ministerstva dopravy,“ odpověděl Bárta na dotaz serveru lidovky.cz a připomněl, že veškeré příjmy z politiky posílá na dobročinné účely.

Jeho rozhodnutí nevadí ani představitelům Věcí veřejných. Strana přitom před volbami chování „papalášů“ a využívání vládních vozidel kritizovala a slibovala, že se k podobnému zneužívání poslaneckých výhod nepřidá.

„Nekoliduje to s žádnými našimi principy, protože na to má nárok. Já jsem si jeho vysvětlení vyslechla a myslím, že to je v pořádku,“ řekla pro lidovky.cz místopředsedkyně strany a poslankyně Lenka Andrýsová.

Bárta loni přišel na půl roku o řidičský průkaz a platil i pětitisícovou pokutu. Se svým maserati totiž jezdil bez poznávací značky. Vládní vůz ke svým cestám začal používat už dříve. Vysvětluje to tím, že jeho soukromá audi začala být v době ministrování zatěžovaná více, než tomu bylo za dob jeho podnikání, a tak se brzy ocitla v havarijním stavu. Proto využil možnost, kterou mu ministerský post nabízel.

Loading...
Témata: Bárta, Vít
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D1 na Benešovsku opět stála, osobní auto narazilo do náklaďáku

15.10.2019 08:43 Aktualizováno Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova dnes zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru…

Praha se dočkala. Tunel Blanka byl po čtyřletém provozu konečně zkolaudován

14.10.2019 18:30 Pražský tunel Blanka byl dnes po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován. ČTK to…

Výběr mýta v ohrožení? Ministr Kremlík řekl, jak to je

14.10.2019 17:48 Od ledna příštího roku není ohrožen výběr mýta, vládu o tom dnes ujistil ministr dopravy Vladimír…

Peklo na D1 u konce: Provoz je po nedělní tragédii plně obnoven

14.10.2019 17:35 Aktualizováno Na dálnici D1 na Benešovsku byl po nedělní hromadné nehodě ve směru na Brno dnes v podvečer obnoven…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama