Pražská MHD se v den pohřbu zastaví

Praha - V páteční poledne na počest památky zesnulého prezidenta Václava Havla se v hlavním městě zastaví na minutu městská doprava. Mediafaxu to ve středu sdělila mluvčí dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie
doporučujeme

"Pokud to bezpečnost a místo dovolí, tak řidiči autobusů a tramvají mohou uctít památku pana prezidenta, tím že zastaví," vysvětlila mluvčí s tím, že je to na každém řidiči, zda se připojí.

Řidiči v zastávce mohou zastavit, mezi zastávkami je to ale nepřijatelné.

Provoz metra však není možné zastavit. Jak uvedla mluvčí, musela by se přeorganizovat celá podzemní doprava, a to není zcela možné.

Dopravní podnik ale upozorňuje cestující, aby uctění památky respektovali.

Omezení dopravy pocítili Pražané již během středečního smutečního průvodu s ostatky exprezidenta z odsvěceného kostela svaté Anny na Pražský hrad.

Dopravní omezení kvůli smutečnímu průvodu s ostatky exprezidenta Václava Havla a průjezdu kolon, bohoslužbě a konání státního pohřbu začalo od úterní 20. hodiny a potrvá až do pátku 15 hodin. Uzavření zahrnuje ulice Pohořelec, Loretánská, Loretánské náměstí, Hradčanské náměstí a Na Opyši. Platí zde podle informací městské části Praha 1 zákaz parkování, vstup je povolený pouze pro hosty smutečního obřadu.

Česká republika se zahalila od středy do třídenního státního smutku. Poslední rozloučení se zesnulým exprezidentem se uskuteční v pátek v katedrále svatého Víta v Praze.

Dramatik a bývalý prezident Václav Havel zemřel v neděli 18. prosince ve spánku na své chalupě na Hrádečku na Trutnovsku. Bylo mu 75 let.

Loading...
Témata: Praha | mhd | Václav Havel
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravní kolaps v Brně! Uzavřené ulice, mosty, tunel i část D1, řidiče…

21.05.2019 15:32 Aktualizováno Už tak špatná dopravní situace v Brně se o prázdninách ještě zhorší. Ředitelství silnic a dálnic,…

Srážka letadel v Praze: U jednoho stroje Smartwings čeká na díl, druhý už…

19.05.2019 18:50 Jedno z letadel, které se v pátek na pražském letišti srazilo s jiným letounem, je již od pátku v…

Dálnice D4 byla na 41. uzavřená kvůli nehodě, tvořily se kolony

19.05.2019 17:33 Aktualizováno Dálnice D4 byla dnes odpoledne u výjezdu na 41. kilometru u Příbrami zhruba dvě hodiny uzavřená…

Na Lounsku vykolejily tři vlaky, trať zůstane několik dní uzavřená

18.05.2019 15:00 Aktualizováno Železniční trať mezi Hřivicemi a Domoušicemi na Lounsku zůstane několik dní pro dopravu uzavřena.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama