Nové silnice v Česku! Podívejte se, kde

Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2012 zprovoznit celkem 63 nových kilometrů dálnic, rychlostních silnic a silnic prvních tříd, informoval ve středu web ŘSD. Nejdelším nově zprovozněným úsekem bude osmikilometrový obchvat Kolína.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Druhým nejdelším úsekem bude silnice mezi Novým Sedlem a Sokolovem na silnici R6, který bude dlouhý 7,5 kilometru.

Dalších 112,2 kilometru dopravních komunikací bude v roce 2012 ve výstavbě. ŘSD plánuje také zahájení modernizace dálnice D1. Délka celého úseku je 161 kilometrů, modernizace bude trvat asi deset let.

"Máme velmi omezený rozpočet a velký objem staveb, které jsou ve stadiu výstavby. A logicky také rostoucí počet kilometrů, které vyžadují každoročně vyšší náklady na údržbu," upřesnil vyhlídky na rok 2012 ředitel ŘSD René Poruba.

Otevřít plánuje ŘSD 50 nově zprovozněných kilometrů. "Spokojeni budou především obyvatelé Brna, kde se nám na konci roku 2011 podařilo ukončit dlouholetý spor s občanským sdružením. Stavba tunelu Dobrovského pokročila do závěrečné fáze a v polovině roku 2012 bude úsek uveden do provozu. Na dopravu v místě a pro život zdejších obyvatel to bude mít velký pozitivní vliv," myslí si Poruba.

Dalším z řady delších úseků, které chce v roce 2012 ŘSD zprovoznit, je na silnici R48 z Rychaltic do Frýdku-Místku (7,1 km) nebo na silnici I/37 z Hrobic do Ohrazenic (7,3 km).

Mezi nejvýznamnější projekty ve výstavbě v roce 2012 patří úsek dálnice D8 Lovosice – Řehlovice (16,4 km), dálnice D3 Tábor – Soběslav (16,3 km), rychlostní silnice R7 Vysočany – Droužkovice (9,4 km) a silnice I. třídy I/11 Mokré Lazce – hranice okresů Opava – Ostrava (9,8 km). Nově se v roce 2012 začne s výstavbou úseků dálnice D3 Borek – Úsilné a Veselé nad Lužnicí – Bošilec nebo na D1 mezi Přerovem a Lipníkem.

Všechny záměry se však podle Poruby budou odvíjet od rozpočtu na rok 2012. "Dopravní infrastruktura je závislá na tom, jaké prostředky nám budou přiděleny ze státního rozpočtu. Pokusíme se získat finance na všechny plánované projekty. Ovšem s ohledem na to, že ani ministerstvo financí nedokáže přesně určit, jaké budou letos příjmy, je i pro nás předčasné a zavazující něco slibovat," vysvětlil.

Ministerstvo dopravy a ŘSD nyní také jedná o modernizaci dálnice D1. Začít by se s ní mělo podle plánu letos na prvních částech celého úseku. Jednání však probíhají i s Evropskou komisí, ministerstvo chce projekt zařadit do skupiny staveb financovaných z prostředků Operačního programu Doprava.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Brně končí rekonstrukce na Kolišti, ulice bude plně průjezdná

14.12.2018 05:44 Na malém městském okruhu v Brně dnes po více než roce končí rekonstrukce v ulici Koliště. Ulice…

Silnice na Vysočině včetně D1 jsou sjízdné, kolaps způsobil mnohamilionové…

13.12.2018 18:24 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině byla dnes vpodvečer po středečním a dnešním kolapsu průjezdná už v obou…

Zákaz kamionů v levém pruhu na dálnicích? Ťok hasí malér na D1, opozice se…

13.12.2018 15:49 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zvažuje kvůli situaci na D1 zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na…

Kolaps D1 řeší i Sněmovna. KSČM chce omezit předjíždění pro kamiony na…

13.12.2018 12:58 Aktualizováno Komunisté chtějí kvůli kolapsu na dálnici D1 v důsledku sněžení a dopravních omezení navrhnout, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama