Policie opět uzavřela Jižní spojku kvůli haváriím vody, doprava kolabuje

Praha - Policie v pátek před sedmou hodinou ráno opět zcela uzavřela část Jižní spojky ve směru na Štěrboholy kvůli havárii vody, doprava v levobřežní části Prahy kolabuje. Policisté odklání dopravu na ulici Modřanskou, řidiči se na Jižní spojku mohou opět napojit až v ulici Sulické, řekla Mediafaxu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Kolaps na Jižní spojce začal již ve čtvrtek večer kvůli havárii vodovodního řadu právě v uzavřeném úseku. V brzkých ranních hodinách byl průjezdný pouze levý jízdní pruh, ale později ráno již byla situace neudržitelná. "Přes snahu všech zainteresovaných složek se nepodařilo havárii odstranit ani do pátečních ranních hodin," dodala mluvčí.

Krizový štáb hlavního města ustanovil pracovní skupinu pro řešení problémů v dopravě způsobených silnými mrazy, která bude případně informovat primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Tu tvoří zástupci odboru krizového řízení a dopravy magistrátu, Policie ČR, Městské policie, TSK, Pražských vodovodů a kanalizací a Dopravního podniku.

"Žádám řidiče, aby omezili jízdu do hlavního města a ty, kteří daným úsekem pojedou, vyzývám ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách. Na odstranění následků havárie se intenzivně pracuje, ale práce komplikuje silný mráz. Byl jsem ubezpečen, že havárie nemá vliv na zásobování vodou v dané oblasti. Jakmile to situace dovolí, to by mohlo být známé už kolem poledne, bude zprovozněn alespoň jeden jízdní pruh," sdělil po jednání štábu primátor.

To ale nebyl jediný dopravní problém kvůli havárii vody. Unikající voda ochromila rovněž provoz v Průběžné ulici v Praze 10, kde voda zaplavila i tramvajové těleso. "Ulice Průběžná je vzhledem k havarijní situaci rovněž uzavřena a to v úseku od ulic V Olšinách až k ulici Dubecká," vysvětlila Zoulová s tím, že policie s ohledem na takzvanou ranní špičku vyzývá řidiče ke zvýšené pozornosti a respektování pokynů policie a dodržování dopravního značení o objízdných trasách.

Policie se od rána snaží regulovat příjezd aut do oblasti Barrandovského mostu, snížila i kapacitu tunelů Městského okruhu. "Kapacita tunelů Mrázovka, Zlíchov a Strahovského tunelu byla snížena na deset procent kapacity, pomocí signalizace je doprava odkláněna na Radlickou a na Smíchov," popsal opatření mluvčí policie Tomáš Hulan.

Unikající vodu, která Jižní spojku zaplavila, se podle Hulana podařilo zastavit až v 8.15. "Poté na místo zamířili pracovníci Pražských služeb, jejichž úkolem je namrzlou vodu odstranit. Jak dlouho to potrvá, záleží na jejich možnostech," dodal.

Doprava v okolí Barrandovského mostu se od rána pohybuje na stupni 4 až 5. Kolony vozidel postávají i na hlavních pražských tazích, které se na Jižní spojku napojují.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smlouva na mýtné platí. ÚOHS zamítl stížnost, firma Kapsch hrozí Česku…

10.12.2018 17:13 Aktualizováno Smlouva ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru, konsorciem Czech Toll/Sky Toll platí. Úřad…

Obří výluka na brněnském hlavním nádraží se dotkne 40 tisíc lidí denně.…

10.12.2018 10:53 Aktualizováno Cestující na brněnském hlavním nádraží mohli už od letošního léta zaznamenat stavební ruch v…

Na Českokrumlovsku srazilo auto chodce, na místě zemřel

09.12.2018 20:42 Chodec dnes zemřel při srážce s osobním autem u Velešína na Českokrumlovsku.

V Mladé Boleslavi srazilo auto chodce, v nemocnici bojuje o život

09.12.2018 19:47 Osobní auto srazilo dnes odpoledne na přechodu pro chodce v Mladé Boleslavi jednašedesátiletého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama