Ve středních Čechách praskají koleje, tři tratě stojí

Praha - Kvůli zlomeným kolejím byla v pátek ráno zastavena železniční doprava na třech místech Středočeského kraje. Jsou to tratě Poříčany - Sadská, Velvary - Kralupy nad Vltavou a Řevnice - Karlštejn, potvrdil informace Mediafaxu mluvčí drah Radek Joklík.

Přidejte svůj názor

Na trati mezi Poříčany a Nymburkem zastavily dráhy provoz krátce před devátou hodinou ráno. V úseku mezi Poříčany a Sadskou praskla kolej. "Všechny vlaky v obou směrech jsou nahrazeny autobusovou dopravou," dodal mluvčí.

Podle serveru českých drah bude oprava kolejí trvat minimálně do jedenácti hodin dopoledne.

Kolem půl osmé byla znovu zastavena doprava na trati Praha - Beroun také kvůli prasklé koleji mezi Řevnicemi a Karlštejnem. "Provoz je veden po jedné ze dvou kolejí," vysvětlil Joklík s tím, že ve stejném úseku praskla kolej již ve čtvrt na čtyři ráno a kolem šesté hodiny byla závada odstraněna.

"Před osmou hodinou ráno byla na trati Velvary - Kralupy nad Vltavou přerušena doprava kvůli poruše vozidla, kterému zamrzla nafta. Další problém vznikl i u elektrických jednotek mezi Masarykovým nádražím v Praze a Kralupy nad Vltavou kvůli zamrznutí kompresorů. Některé vlaky odříkáme a kvůli tomu zastavují i rychlíky v místech, kde normálně nestaví, aby vzali cestující," ukončil mluvčí.

V těchto místech by měla být závada odstraněna až po poledni.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Brně končí rekonstrukce na Kolišti, ulice bude plně průjezdná

14.12.2018 05:44 Na malém městském okruhu v Brně dnes po více než roce končí rekonstrukce v ulici Koliště. Ulice…

Silnice na Vysočině včetně D1 jsou sjízdné, kolaps způsobil mnohamilionové…

13.12.2018 18:24 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině byla dnes vpodvečer po středečním a dnešním kolapsu průjezdná už v obou…

Zákaz kamionů v levém pruhu na dálnicích? Ťok hasí malér na D1, opozice se…

13.12.2018 15:49 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zvažuje kvůli situaci na D1 zákaz jízdy kamionů v levém pruhu na…

Kolaps D1 řeší i Sněmovna. KSČM chce omezit předjíždění pro kamiony na…

13.12.2018 12:58 Aktualizováno Komunisté chtějí kvůli kolapsu na dálnici D1 v důsledku sněžení a dopravních omezení navrhnout, aby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama