V celém Česku praskají koleje a mrzne nafta, vlaky nahrazují autobusy

Praha - Silné mrazy v pátek ráno způsobily zastavení nebo omezení vlakové dopravy na několika místech České republiky. Praskaly koleje, zamrzala nafta i kompresory u elektrických lokomotiv, řekl agentuře Mediafax mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Kvůli zlomeným kolejím byla v pátek ráno zastavena železniční doprava na třech místech Středočeského kraje. Jsou to tratě Poříčany - Sadská, Velvary - Kralupy nad Vltavou a Řevnice - Karlštejn, potvrdil informace Mediafaxu mluvčí drah Radek Joklík.

Na trati mezi Poříčany a Nymburkem zastavily dráhy provoz krátce před devátou hodinou ráno. V úseku mezi Poříčany a Sadskou praskla kolej. "Všechny vlaky v obou směrech jsou nahrazeny autobusovou dopravou," dodal mluvčí.

Kolem půl osmé byla znovu zastavena doprava na trati Praha - Beroun také kvůli prasklé koleji mezi Řevnicemi a Karlštejnem. "Provoz je veden po jedné ze dvou kolejí," vysvětlil Joklík s tím, že ve stejném úseku praskla kolej již ve čtvrt na čtyři ráno a kolem šesté hodiny byla závada odstraněna.

"Před osmou hodinou ráno byla na trati Velvary - Kralupy nad Vltavou přerušena doprava kvůli poruše vozidla, kterému zamrzla nafta. Další problém vznikl i u elektrických jednotek mezi Masarykovým nádražím v Praze a Kralupy nad Vltavou kvůli zamrznutí kompresorů. Některé vlaky odříkáme a kvůli tomu zastavují i rychlíky v místech, kde normálně nestaví, aby vzali cestující," ukončil mluvčí. V těchto místech by měla být závada odstraněna až po poledni.

Kolem deváté hodiny dopoledne byla zastavena trať i v úseku Opatovice nad Labem - Stéblová, kde také praskla kolej. V úseku Pardubice hlavní nádraží - Stéblová dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu. Závada by měla být opravena po poledni.

Ve stejný čas byl zjištěn lom na koleji mezi Vescem u Liberce a Jabloncem nad Nisou. I tam zavedly dráhy náhradní autobusovou dopravu. Předpokládaný čas ukončení oprav je kolem třinácté hodiny.

Mráz způsoboval problémy i na výhybkách. Technická závada výhybky ve stanici Choceň částečně vyřadila jednu z tratí koridoru na trase Praha - Kolín - Česká Třebová. "Jezdili jsme jednokolejně a v úseku docházelo k drobným zpožděním," vysvětlil Joklík.

Podobná porucha způsobila v pátek dopoledne problémy i u Bohušovic nad Ohří a na trati mezi Prahou a Ústím nad Labem. Kvůli poruše na lokomotivě v Německu byl odřeknut i vlak mezi Drážďany a Prahou hlavním nádražím.

Po desáté hodině dopoledne byl kvůli střetu vlaku s osobním automobilem přerušen provoz na trati Štítina - Háj ve Slezsku v Moravskoslezském kraji. V tomto úseku zavedly dráhy náhradní autobusovou dopravu a provoz by měl být obnoven po třinácté hodině.

Témata: mráz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Okamžité zasypání děr na D1? ŘSD poslalo kontrolu, dělníci nikde

16.12.2018 15:31 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan…

Sněmovna bude grilovat Ťoka? Opozice se tvrdě domáhá vysvětlení kolapsu D1

16.12.2018 13:47 KDU-ČSL bude chtít na úterním jednání Sněmovny zařadit bod, kde by ministr Dan Ťok (za ANO)…

Auto na Šumavě dostalo smyk a skončilo v potoce, tři mrtví. Další žena se…

16.12.2018 12:31 Aktualizováno V noci ze soboty na neděli zemřeli na silnicích v Plzeňském kraji čtyři lidé. Tři mladí lidé…

Tragická noc na jižní Moravě: Při nehodách dva mrtví, řidič se rozdrtil o…

16.12.2018 12:25 Dva lidé zemřeli v noci na dnešek při dopravních nehodách v Jihomoravském kraji. První nehoda se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama