Stovky dopravních nehod komplikovaly dopravu v celé České republice

Praha - Hromadné dopravní nehody a další stovky střetů kvůli hustému sněžení a kluzkým silnicím komplikovaly od středečního časného rána do podvečera dopravu v celé České republice. Informace zjistila agentura Mediafax.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Smrtí ženy a těžkým zraněním dalších dvou lidí skončil střet kamionu a osobního auta silnici I/35 mezi Svitavami a Litomyšlí. Místo nehody bylo desítky minut uzavřené a v obou směrech se tvořily dlouhé kolony vozidel.

V Plzeňském kraji ráno havarovala řada automobilů na kluzké silnici. Všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS) zasahovaly od rána u nehod na Domažlicku, Tachovsku, Klatovsku i jižním Plzeňsku. Poblíž Kalu u Klatov havaroval osobní automobil na silnici první třídy u železničního přejezdu. Dva lidé utrpěli zranění. Na střeše v poli skončila dodávka poblíž Přeštic na jižním Plzeňsku. U Meclova na Domažlicku zase narazil osobní automobil do stromu a začal hořet, poblíž Mohelnice na jižním Plzeňsku sjelo osobní auto do příkopu.

Osobní automobil havaroval také na obchvatu Kočova na Tachovsku, při nehodě byl jeden člověk zraněn. Krátce po deváté hodině havaroval na silnici I/20 u Vlčtejna na jižním Plzeňsku kamion s návěsem. Vozidlo skončilo v příkopu v kopci ve směru na Plzeň před Vlčtejnem.

Ani Středočeský kraj se nevyhnul problémům na silnicích. Mezi nejvážnějšími nehodami byl ranní střet kamionu a osobního vozu u Horoměřic. V osobním vozidle, které skončilo na střeše, uvízlo pět lidí, z toho čtyři děti. Ty utrpěly lehčí zranění a záchranáři je převezli do nemocnic na pozorování. Silnice z Horoměřic k Pražskému okruhu byla zcela uzavřena a v okolí se tvořily dlouhé kolony.

Hned několik vozů havarovalo na silnici I/12 a na ní navazující I/38, tedy na hlavním tahu z Prahy přes Kolín na Kutnou Horu. U Břežan a Nebovid skončily osobáky v příkopu, u Líbeznice mimo vozovku na střeše. U nedaleké Klášterní Skalice zase osobní auto narazilo do stromu.

Silnici I/14 na Liberecku mezi Harrachovem a Rokytnicí nad Jizerou uzavřel ve středu ráno pád laviny. Silničářům se podařilo masu sněhu prorazit a zprůjezdnili jeden jízdní pruh. Ostatní sníh bude muset odklidit těžká technika.

Sníh a vítr komplikoval dopravu i v jižních Čechách, kde policisté od rána vyšetřovali desítky dopravních nehod. Nejvážnější nehoda, střet tří aut u Rudolfova na Českobudějovicku, si vyžádala dva zraněné. Množství nehod v Jihočeském kraji policisté přičítali hustému sněžení, silnému větru a neopatrnosti řidičů. Nejhorší situace byla od rána na Šumavě na Prachaticku a Českokrumlovsku.

Pro těžce zraněného řidiče vozidla Citroën Saxo letěl po havárii do příkopu vrtulník letecké záchranné služby. Řidič podle všeho nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky. Těžce zraněného muže museli hasiči ze Strakonic z vraku vyprostit. Třiatřicetiletého řidiče transportoval vrtulník do českobudějovické nemocnice.

Kolem poledne se na silnici R35 ve směru od Olomouce na Ostravu srazilo kolem 40 vozidel. Silnice byla desítky minut neprůjezdná a policisté odkláněli dopravu, protože jeden z nákladních vozů zůstal napříč vozovky. I při tak velkém počtu střetů ale nebyl nikdo zraněn.

Hromadná srážka se nevyhnula ani nejvytíženější dálnici D1. Na 96. kilometru ve směru na Brno se po poledni srazil jeřáb, kamion a autobus společnosti Student Agency. Dálnice byla zcela zablokována a v koloně za nehodou havarovaly desítky dalších aut. Odstraňování následků nehod trvalo až do pozdních odpoledních hodin. Při nehodách utrpělo šest lidí zranění. Za uzavírkou dálnice se vytvořila asi sedmikilometrová kolona aut. Policisté odkláněli pouze osobní dopravu na 90. kilometru mimo dálnici přes Pelhřimov a Jihlavu. Zpět na dálnici mohli řidiči opět najet na 112. nebo 119. kilometru. Nákladní auta ale musela zůstat na dálnici, protože komunikace podél dálnice pro ně byly nesjízdné.

Polilcisté nabádají řidiče k opatrné jízdě, protože má sněžení pokračovat a kvůli větru se mají tvořit jazyky a ledovka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smlouva na mýtné platí. ÚOHS zamítl stížnost, firma Kapsch hrozí Česku…

10.12.2018 17:13 Aktualizováno Smlouva ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru, konsorciem Czech Toll/Sky Toll platí. Úřad…

Obří výluka na brněnském hlavním nádraží se dotkne 40 tisíc lidí denně.…

10.12.2018 10:53 Aktualizováno Cestující na brněnském hlavním nádraží mohli už od letošního léta zaznamenat stavební ruch v…

Na Českokrumlovsku srazilo auto chodce, na místě zemřel

09.12.2018 20:42 Chodec dnes zemřel při srážce s osobním autem u Velešína na Českokrumlovsku.

V Mladé Boleslavi srazilo auto chodce, v nemocnici bojuje o život

09.12.2018 19:47 Osobní auto srazilo dnes odpoledne na přechodu pro chodce v Mladé Boleslavi jednašedesátiletého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama