Silnici na Horní Malou Úpu v Krkonoších zavalila lavina

Horní Malá Úpa - Kvůli lavině je nesjízdná silnice II/252 směrem na Horní Malou Úpu v Krkonoších. Sníh na komunikaci dosahuje výšky čtyř metrů, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax dispečer trutnovských silničářů Milan Baxa.

Přidejte svůj názor

ilustrační fotografie

"Na komunikaci se tam z opěrné zdi zřítila lavina v délce asi 40 metrů, silnici jsme uzavřeli a na místo jede sněhová fréza," doplnil ještě ráno dispečer. Hromady sněhu dopravně zcela odřízly obec Horní Malá Úpa i s rekreanty.

Jak Baxa dodal, mezi několika hromadami sněhu uvízl směrem nahoru zhruba kilometr pod Spáleným Mlýnem autobus a v opačném směru nad ním pekařská dodávka, které musí nyní počkat na zprůjezdnění komunikace. S obnovením provozu se podle dispečera Milana Baxy počítá nejdříve v odpoledních hodinách. V autobusu i pekařském voze byli pouze řidiči, kterým provozovatel autobusu zajistil náhradní dopravu.

"Autobus, sváží děti z Pomezních Bud do školy nahoru nedojel, protože před i za něj spadly obrovské hromady sněhu. Jezdíme tou cestou zhruba 25 let a jsme zvyklí na ledacos, ale něco takového nepamatujeme," sdělil Mediafaxu jednatel firma Trutnovská autobusová doprava Michal Burkert.

Uzavřené jsou na Trutnovsku také silnice II/300 mezi Lamperticemi a Královcem, III/28624 z Benecka do Vrchlabí a III/32553 mezi Horní Kalnou a Slemenem. Na Jičínsku, kde na silnici I/16 v úseku Úlibice - Nová Paka - Horka platí střídavý provoz jedním jízdním pruhem řízený policií, jsou na silnicích III. třídy závěje. Na Náchodsku je silnice II/302 Pasa u Broumova zcela nesjízdná pro kamiony.

Témata: doprava | Laviny
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolaps D1 řeší i Sněmovna. KSČM chce omezit předjíždění pro kamiony na…

13.12.2018 12:08 Komunisté chtějí kvůli kolapsu na dálnici D1 v důsledku sněžení a dopravních omezení navrhnout, aby…

D1 jede jen s velkými problémy. Zjišťovali jsme, jak neuváznout v koloně

13.12.2018 10:43 I dnes dopoledne přetrvávají problémy na páteřní dálnici D1. Nejdelší kolona ve směru na Brno na…

Kalamita na Vysočině odvolána. Silnice včetně D1 jsou s opatrností sjízdné

13.12.2018 09:08 Aktualizováno Dálnice D1 na Vysočině byla celou noc i dnes ráno sjízdná jen s velkými problémy. Kalamitní stav na…

Provoz na D1 zkolaboval kvůli sněžení. Auta uvázla v koloně, chybí…

12.12.2018 20:48 Aktualizováno Sněžení dnes odpoledne zastavilo na čtyři hodiny dálnici D1 na Vysočině. Kolony se vytvořily kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama