Více než metr sněhu leží na některých českých silnicích

Jihlava - Doprava na Vysočině se pomalu rozjíždí, hasičům a silničářům se podařilo obnovit provoz i na silnici I/38 z Jihlavy do Znojma. Speciální vyprošťovací tank zatím nebylo potřeba využít.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Obnovit provoz na nejkritičtějším úseku silnice I/38 se podařilo krátce před 18. hodinou. „Za pomoci těžké techniky se podařilo obnovit provoz mezi Jihlavou a Znojmem," potvrdila mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Po více než čtyřiadvaceti hodinách čekání se tak daly do pohybu stovky kamionů, které na silnici uvízly. Pomoc speciálního vyprošťovacího tanku, který hasiči povolali z Hlučína, zatím nevyužili. "Tank je v Jihlavě a nasazen bude pravděpodobně v pátek ráno na zprůjezdnění silnic nižších tříd,“ dodala Čírtková.

Postupně se rozjíždí i silnice I/23 z Telče do Třebíče. "Hasiči odstranili vzpříčený kamion a provoz se pomalu rozjíždí," uvedla Čírtková. Zrušen je i zákaz sjíždět na exitech 112 a 119 z dálnice D1, který kraj vydal kolem poledne pro kamiony. "Situace se natolik zlepšila, že už můžeme i na dosud neprůjezdné silnice I. třídy pouštět nové kamiony," doplnila mluvčí.

Na Vysočině ale nadále zůstává uzavřeno několik desítek silnic třetí třídy a to především na Žďársku a Jihlavsku. Na těch místy leží i více než metr nafoukaného sněhu. "O nasazení tanku rozhodne krizový štáb v pátek ráno," řekla policejní mluvčí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Okamžité zasypání děr na D1? ŘSD poslalo kontrolu, dělníci nikde

16.12.2018 15:31 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan…

Sněmovna bude grilovat Ťoka? Opozice se tvrdě domáhá vysvětlení kolapsu D1

16.12.2018 13:47 KDU-ČSL bude chtít na úterním jednání Sněmovny zařadit bod, kde by ministr Dan Ťok (za ANO)…

Auto na Šumavě dostalo smyk a skončilo v potoce, tři mrtví. Další žena se…

16.12.2018 12:31 Aktualizováno V noci ze soboty na neděli zemřeli na silnicích v Plzeňském kraji čtyři lidé. Tři mladí lidé…

Tragická noc na jižní Moravě: Při nehodách dva mrtví, řidič se rozdrtil o…

16.12.2018 12:25 Dva lidé zemřeli v noci na dnešek při dopravních nehodách v Jihomoravském kraji. První nehoda se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama