Kalamitní stav v Pardubickém kraji trvá, situace se ale uklidňuje

Pardubice - Kalamitní situace na silnicích v Pardubickém kraji, zejména na Svitavsku a Orlickoústecku, se ve čtvrtek v podvečer uklidňuje. Silničáři spolu s hasiči a policií v odpoledních hodinách zcela zprůjezdnili klíčovou komunikaci I/35 směrem na Moravu, uvádí krajský úřad na svých webových stránkách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Problém zůstává na silnici I/11 přes Suchý vrch, která bude zřejmě neprůjezdná až do pátku.

„Hlavně na silnicích nižších tříd zajišťujeme průjezdnost průběžně s ohledem na povětrnostní podmínky. Vítr nám často již upravené silnice znovu zafouká,“ řekl večer ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Právě v sídle správy se od ranních hodin scházel krizový štáb, který koordinoval práce silničářů a složek Integrovaného záchranného systému. „Byl jsem v terénu ráno i odpoledne. Musím říci, že se skutečně podařilo situaci na silnicích zlepšit. Důležité je, že silnice I/35 je již sjízdná, že se podařilo vyprostit uvázlé kamiony a uvolnit cestu technice silničářů. Teď si musíme přát, aby počasí bylo na naší straně,“ uvedl hejtman Radko Martínek (ČSSD).

Na silnicích stále zůstává technika krajských silničářů a v pohotovosti jsou stále hasiči i Policie. Kalamitní stav na Svitavsku totiž stále trvá, a to nejméně do pátečního poledne.

Aktuální přehled sjízdnosti jednotlivých úseků silnic v Pardubickém kraji je k dispozici na stránkách Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Smlouva na mýtné platí. ÚOHS zamítl stížnost, firma Kapsch hrozí Česku…

10.12.2018 17:13 Aktualizováno Smlouva ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru, konsorciem Czech Toll/Sky Toll platí. Úřad…

Obří výluka na brněnském hlavním nádraží se dotkne 40 tisíc lidí denně.…

10.12.2018 10:53 Aktualizováno Cestující na brněnském hlavním nádraží mohli už od letošního léta zaznamenat stavební ruch v…

Na Českokrumlovsku srazilo auto chodce, na místě zemřel

09.12.2018 20:42 Chodec dnes zemřel při srážce s osobním autem u Velešína na Českokrumlovsku.

V Mladé Boleslavi srazilo auto chodce, v nemocnici bojuje o život

09.12.2018 19:47 Osobní auto srazilo dnes odpoledne na přechodu pro chodce v Mladé Boleslavi jednašedesátiletého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama