Nefunkční registr vozidel: V Brně musela úředníky chránit policie

Brno - Křikem, nadávkami a přivoláním hlídky strážníků dnes ráno začal úřední den na registru vozidel v Brně. Systém se rozjel po 10:00, ráno ale nefungoval vůbec a úředníci nevydali žádné pořadové lístky s čísly. Podle informací z místa přišlo ráno na úřad odhadem zhruba 100 lidí a úředníci popsali situaci jako velmi vypjatou. V obavách o svoji bezpečnost zavolali strážníky, kteří budou na úřadě hlídat celý den.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Do sídla odboru dopravněsprávních činností na Kounicově ulici vyjeli městští policisté podle jejich mluvčí Denisy Kapitánčíkové v 8:40, v té době už ale většina naštvaných lidí odešla. Úředníci přesto strážníky v budově vítají, ranní agresivita některých z nich je znervóznila. "Nadávali nám a všechno dávali za vinu úředníkům. Museli jsme dokonce zavolat strážníky, abychom se cítili bezpečněji," uvedl vedoucí odboru Ladislav Prudil. 

Dnes mohou lidé uplatnit pořadové lístky s čísly z pondělka, zda bude systém v pořádku fungovat, ale úředníci neví. Právě nejistota budoucnosti zapisování změn do registru znervózňuje čekatele nejvíce. Například Tomáš Tesař čeká na registraci vozidla pro svého nadřízeného už druhý den. "Majitel firmy jezdí druhým dnem bez poznávacích značek, protože ty mám u sebe já kvůli registraci. Samozřejmě se bojí, že když ho zastaví policie, mohl by mít problém," řekl ČTK Tesař. 

V pondělí úředníci obsloužili 70 lidí z 200. Problémy s registrem přetrvávají od začátku července, kdy se spustil nový systém. Některé záznamy museli úředníci dodělat ručně, systém nefungoval spolehlivě. Na konci minulého týdne už registr fungoval téměř úplně, byl ale pomalý. V pondělí úředníci zaznamenali částečný výpadek a v úterý se zprovoznil až po 10:00. 

Primátor Brna Roman Onderka (ČSSD) vyzval občany, kterým vznikla v souvislosti s chybně fungujícím registrem škoda, aby ji vymáhali po ministerstvu dopravy. Také magistrát si podle něj nechá sečíst náklady a udělá to samé. Ombudsman upozornil, že lze vymáhat i náhradu za nemajetkovou újmu, kterou nemusí lidé dokládat. Naopak je na úřadě, aby vyvrátil, že újma nevznikla.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do vojenské kolony nesmí vjíždět auta, připomněla policie

24.04.2019 14:55 Do kolony vojenských vozidel na běžných silnicích se nesmí zařazovat auta. Jde o přestupek, za…

loading...

Přímý let do Vietnamu už letos? Vietnamci i čeští turisté se jej nejspíš…

24.04.2019 12:45 Nejen Vietnamci žijící v Čechách, ale i čeští turisté by uvítali zavedení přímého letu mezi Českem…

Češi na dovolených trpí. V létě jim v zahraničí hrozí velké komplikace

23.04.2019 22:34 Aktualizováno Výpadek problémových letadel Boeing 737 MAX dopadá na první Čechy, kteří se na dovolenou do…

U Jihlavy se srazilo osobní auto s náklaďákem, muž a dítě na místě zahynuli

23.04.2019 16:27 Dva lidé zemřeli dnes odpoledne při srážce osobního auta s nákladním na silnici číslo 602 u Jihlavy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama