Kanál Dunaj-Odra-Labe? AV ČR přišla s ostrou kritikou projektu +VIDEO

Praha - Výstavba kanálu Dunaj-Odra-Labe nemá podle komise Akademie věd (AV) pro životní prostředí nyní ekonomické, sociální ani ekologické zdůvodnění a opodstatnění. Uvádí to prohlášení, které dnes komise poslala ČTK. V tomto poradním orgánu Akademické rady AV zasedají respektovaní vysokoškolští a vědečtí odborníci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Velkým zastáncem průplavu, který by spojoval Labe, Dunaj a Odru, je prezident Miloš Zeman. Podle něj by pomohl nastartovat české hospodářství. Hlava státu prosazovala projekt i při středeční návštěvě Evropského parlamentu. Ve Štrasburku zahájil Zeman o kanálu výstavu.

"Analýzy zcela jasně ukazují, že vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by po dobu patnácti let zaměstnával šedesát tisíc pracovníků a mohl by být, podobně jako francouzský průplav Seina–sever, většinově financován z prostředků Evropské unie. Vodní koridor D-O-L zdaleka nebude sloužit jenom pro dopravní účely, ale i pro účely energetické, vodohospodářské, samozřejmě i rekreační, bude sloužit jako ochrana proti povodním. Samozřejmě si uvědomuji, že cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem. Tyto první kroky znamenají jez u Děčína a splavnění Labe mezi Přeloučí a Pardubicemi," řekl prezident.

"Ve státě, který jako jediný v Evropské unii nemá spolehlivý přístup k moři, a to přímý nebo nepřímý, po kvalitní vodní cestě. Tam, kde se zaníceně mluví o ochraně přírody, ale jaksi se zapomíná na to, že vodní doprava je nejekologičtějším způsobem přepravy zboží...Musíme plně využít potenciál již dnes existující Labskovltavské vodní cesty a máme šanci se po vybudování vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe stát významnou křižovatkou vodní dopravy v Evropě. Plnohodnotné a funkční vodní cesty nemají ale význam jen v dopravě. Stejně důležitá je i jejich úloha v protipovodňové ochraně a v době, kdy se mluví o globálním oteplování a úbytku vody, i jejich schopnost udržovat vodní bilanci krajiny a sloužit jako zdroj pro zavlažování v zemědělství," řekl Jan Skalický, ředitel Ředitelství vodních cest ČR. Názory dalších odborníků naleznete na webu d-o-l.cz.

Zdroj: YouTube

AV to vidí jinak

Výstavba kanálu by si podle komise Akademie věd vyžádala rozsáhlé zemní práce. Těžce by narušily přirozený rozklad organických látek a následně způsobily ztrátu vody z dotčených půd a snížily jejich sorpční schopnosti.

Vědci poukazují také na extrémní investiční náročnost, podle odhadů by si stavba vyžádala stovky miliard korun. Provozní náklady by podle odborníků znásobila nízká vodnatost české krajiny a nutnost překonávat velké výškové rozdíly. Nemůže se prý proto očekávat, že by se kanál využíval pro pravidelnou nákladní kontejnerovou dopravu.

Navíc by kanál zhoršoval hospodářské výsledky v současnosti kapacitně značně nevytížené souběžné železniční dopravy, upozornila komise.

Témata: akademie věd | Labe | řeky
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná nehoda na Rakovnicku: Čtyři zranění, jednoho museli hasiči…

16.02.2019 16:52 U Krušovic na Rakovnicku se dnes před 9:00 čelně srazilo osobní auto s dodávkou. Čtyři lidé se při…

Na dálnici D10 se srazilo sedm aut, jedno jelo v protisměru

15.02.2019 18:21 Aktualizováno Dálnice D10 byla dnes ráno na dvou místech na Mladoboleslavsku uzavřená. Na 46. kilometru ve směru…

Zemřel senior, který jel po dálnici D5 do protisměru. Druhý řidič bojuje o…

15.02.2019 14:22 V plzeňské fakultní nemocnici zemřel v noci na dnešek na následky těžkých zranění senior, který…

V Ústí se srazila sanitka s dodávkou. Čtyři zranění, převážený pacient…

15.02.2019 13:13 Při nehodě dodávky a sanitky se dnes v Ústí nad Labem zranili čtyři lidé. Jedním z nich byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama