Černý den pro MHD v Brně: Srážka tramvají, později jiná tramvaj vykolejila

V Brně dnes po ranní nehodě dvou tramvají, při které se zranilo více než deset lidí, vykolejila ještě odpoledne tramvaj v Životského ulici. Tato havárie se obešla bez zranění i bez větších škod. ČTK to řekl provozní ředitel dopravního podniku Jan Seitl.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala kolem 13:00. "Vykolejil přední podvozek tramvajové linky číslo 12, je to bez zranění a bez očividných velkých škod," uvedl ředitel. Nebyl ani narušen provoz tramvajových linek 8, 10 a 12, protože mezi zastávkami Životského a Gajgošova bylo možno projet přes smyčku.

Linky dopravního podniku tedy jezdily podle ředitele bez omezení a dopravní podnik pracoval na tom, aby tramvaj dostal zpět na koleje. To se stalo krátce před 15:00. Podle ředitele zatím není jasné, proč tramvaj vykolejila, dopravní podnik bude kontrolovat svršek kolejí, ve vozovně pak i podvozek tramvaje.

Při dnešní ranní srážce dvou tramvají v Brně v Křížové ulici se zranilo více než deset lidí.

Dva zraněné záchranná služba ošetřila na místě, tři odvezla do nemocnice a další cestující vyhledali lékařskou pomoc sami. Ani zde příčina nehody zatím není známa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kompenzace pro dopravce: Stát rozdělí přes 400 milionů korun, nejvíc…

30.09.2020 08:28 Stát rozdělí mezi železniční dopravce přes 400 milionů korun. Kompenzace by měly pokrýt ztráty z…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Za střety tramvají s chodci je často nepozornost, loni 113 nehod

28.09.2020 08:49 Srážky tramvají s chodcem patří k nejtragičtějším nehodám v provozu. Loni se v Česku stalo 113…

Nedaleko Teplic vykolejil vlak, škoda je asi za 30 milionů

26.09.2020 18:30 Aktualizováno Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny dnes ráno vykolejil nákladní vlak naložený uhlím. Nikomu se nic…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama