České dráhy od pondělí obnoví spoje do Berlína

České dráhy od pondělí začnou jezdit do Berlína, bude to jejich první obnovená linka do ciziny po přerušení provozu kvůli pandemii koronaviru. Vlaky do dalších měst v zahraničí chce společnost obnovit během června. Dnes o tom státní dopravce informoval v tiskové zprávě. Už dříve obnovil cesty do Německa i Rakouska RegioJet, nyní svůj mezinárodní provoz rozšiřuje.

Nové vozy pro České Dráhy
doporučujeme

Expresy Berliner, které dráhy provozují se svým německým partnerem Deutsche Bahn AG, pojedou z Prahy přes Drážďany do Berlína. V prvních týdnech budou jezdit vlaky v obou směrech třikrát denně. Vlaky budou do odvolání stavět na hranicích kvůli namátkovým kontrolám cizinecké policie, cesty tak mohou trvat o něco déle. Vlaky zatím budou také bez restauračních vozů.

Další spoje do Berlína a jejich prodloužení do Hamburku a Kielu plánuje dopravce během června. V příštím měsíci by měly být obnoveny i další mezistátní linky Českých drah, například do Vídně, Lince nebo Štýrského Hradce. "S partnery v zahraničí jednáme o dalším rozšiřování mezistátní vlakové dopravy, jak to umožní epidemiologická situace v příslušných státech a procedury na hranicích," uvedl ředitel odboru dálkové dopravy ČD Petr Vondráček.

RegioJet, který jako první z velkých dopravců obnovil spoje do zahraničí před dvěma týdny, od pondělí rozšíří autobusovou linku do Berlína ze současných dvou spojů týdně na čtyři. Jezdit bude v pondělí, ve středu, v pátek a sobotu. Od pondělí startuje také linka z Prahy do Norimberku a Mannheimu, a to třikrát denně v každém směru, kterou RegioJet provozuje pro německé dráhy DB Bahn.

Kromě toho RegioJet provozuje další linky do zahraničí. Denně vypravuje jeden pár spojů Brno - Vídeň a zpět s přípojem na vlak Praha - Brno. Dále čtyřikrát týdně linku Praha - Londýn, která zastavuje také v německém Frankfurtu a jednou týdně autobusovou linku do Amsterdamu.

Dopravci měli od poloviny března zakázáno kvůli pandemii koronaviru jezdit do zahraničí, omezení trvalo do 10. května. Další z velkých tuzemských dopravců zatím vyčkávají na další uvolnění podmínek cest do zahraničí, například pro Leo Express jsou klíčové zejména linky na Slovensko a do Polska, kde však stále platí omezení vstupu. S obnovením mezinárodního provozu vyčkává i FlixBus.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Platnost řidičských průkazů se prodlouží. Úřady jsou zahlcené, tvoří se…

20.10.2020 16:57 Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření…

Druhý rok slev v dopravě: Stát zaplatil 4,5 miliardy, zájem o cestování…

20.10.2020 15:38 Druhý rok státních slev v dopravě pro studenty a důchodce stál přes 4,5 miliardy korun. Meziročně…

Auto v Brně narazilo do betonového sloupku, řidič na místě zemřel

18.10.2020 17:17 Osobní vůz dnes před polednem v Brně vyjel ze silnice a narazil do betonového sloupku,…

Covid a dojíždění do práce? Téměř polovina Čechů pokládá MHD za rizikovou

16.10.2020 12:26 Téměř polovina Čechů (41 procent) vnímá v době pandemie denní dojíždění do práce městskou dopravou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama