Kolaps na D2: Srazily se kamiony, hasiči vyprošťovali řidiče, dálnice byla uzavřena

Provoz na dálnici D2 ve směru na Brno dnes ochromily dvě nehody kamionů. První nehoda dvou nákladních aut se stala před 9:00 nedaleko Blučiny na Brněnsku na 12. kilometru dálnice, zraněn při ní byl jeden řidič. Policisté dálnici uzavřeli a dopravu odváděli sjezdem 25 u Hustopečí.

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Před 15:00 byl provoz obnoven a odklon dopravy zrušen. Po 11:00 se situace zkomplikovala, když se na 32. kilometru D2 u Velkých Pavlovic srazilo šest kamionů. "V tomto případě je provoz veden přes odpočívku," řekl ČTK policejní mluvčí David Chaloupka. V místě se vytvořila asi sedmikilometrová přerušovaná kolona.

Při první nehodě nedaleko Blučiny se zranil jeden z řidičů, hasiči jej museli z kabiny vyprostit, do nemocnice jej odvezl vrtulník. "Po dobu vyprošťování byl pacient při vědomí a komunikoval. Podle našich zjištění na místě utrpěl středně těžká zranění," uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Policisté po 11:00 uvolnili levý pruh dálnice, a umožnili tak řidičům, co uvízli za nehodou, pokračovat v cestě, uzavírku zrušili až před 15:00, kdy se dálnice otevřela.

Při druhé nehodě kamionů na 32. kilometru ve směru na Brno se podle mluvčího hasičů dva lidé lehce zranili. "Nebylo potřeba je z kamionů vyprošťovat. Na místě je ale vysypaný náklad přes oba pruhy ve směru na Brno," řekl ČTK Jaroslav Mikoška. Řidiči podle mluvčího Chaloupky místo nehody objíždějí přes odpočívku. Na tomto místě kolona na D2 ve směru na Brno sahala ve 13:00 zhruba od 32. kilometru až ke sjezdu na Hustopeče, tedy na 25. kilometr.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V centru Prahy prasklo potrubí, provoz tramvají je přerušen

04.08.2020 08:42 Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl dnes před 07:00 v obou směrech zastaven…

Nehod na železnici přibývá. Červenec 2020 byl nejhorší za posledních pět…

03.08.2020 15:53 Uplynulý červenec byl na železnici co do počtu incidentů nejhorším kalendářním měsícem minimálně od…

Pražská integrovaná doprava dostane nový design, opozice nešetří kritikou

03.08.2020 15:25 Autobusy, tramvaje, příměstské vlaky i soupravy metra zapojené do Pražské integrované dopravy (PID)…

U Lovosic hořel kamion, dálnice D8 byla několik hodin uzavřena

03.08.2020 13:27 Aktualizováno Dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem a dál na Drážďany byla u Lovosic od noci téměř deset hodin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama