Další dálkový let obnoven. Emirates obnoví linky mezi Prahou a Dubají

Do Prahy se vrátí další dálková letecká linka. Do Dubaje bude od 2. srpna z pražského letiště létat společnost Emirates, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Linka bude doplňovat lety aerolinek flydubai, které jsou dceřinou společností Emirates. Další už fungující dálkovou linkou obnovenou v Praze jsou lety Qatar Airways do Dauhá. ČSA zase od 1. září obnoví každodenní spojení mezi Prahou a Varšavou a Bruselem, oznámily na svém Twitteru.

Aerolinky Emirates představily novou první třídu
doporučujeme

"Po oznámení znovuotevření hranic Dubaje jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po našich službách, a proto také pokračujeme v postupné obnově naší letecké sítě. Nadále úzce spolupracujeme s příslušnými orgány, abychom co nejdříve obnovili letecký provoz a zajistili dostatečnou ochranu zdraví a bezpečí naších zákazníků a zaměstnanců," uvedl obchodní ředitel Emirates Adnan Kazim.

Praha tak patří do další vlny obnovování provozu Emirates. Spolu s českým hlavním městem dopravce obnoví od poloviny července do poloviny srpna lety do dalších pěti měst po celém světě. Už dříve společnost ohlásila návrat do dalších více než 50 měst.

Od 15. července by se měly lety vrátit do Ženevy, od 22. července potom do Los Angeles, od 1. srpna do tanzanského Dar es Salaam, 2. srpna bude následovat spolu s Prahou také brazilské Sao Paulo, od 15. srpna se pak bude létat také do amerického Bostonu.

Linka Emirates tak bude třetí dálkovou linkou, která bude obnovena na pražském letišti po přerušení provozu během koronavirové krize. Vedle toho dopravci obnovují i další linky, zejména v rámci Evropy. Letiště už tak v minulém týdnu mělo potvrzeno lety do více než 70 destinací.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Benešovsku se srazil vlak s autem. Řidička vozu zemřela

04.08.2020 19:56 Aktualizováno Na železničním přejezdu v Heřmaničkách na Benešovsku se dnes vpodvečer srazil vlak s osobním autem.

V centru Prahy prasklo potrubí, provoz tramvají je přerušen

04.08.2020 17:31 Aktualizováno vůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl dnes před 07:00 v obou směrech zastaven provoz…

Dálniční e-známky by měly distribuovat Česká pošta a Čepro

04.08.2020 14:08 Elektronické dálniční známky nejspíš bude fyzicky distribuovat konsorcium státních podniků České…

Nehod na železnici přibývá. Červenec 2020 byl nejhorší za posledních pět…

03.08.2020 15:53 Uplynulý červenec byl na železnici co do počtu incidentů nejhorším kalendářním měsícem minimálně od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama