Další dálkový let obnoven. Emirates obnoví linky mezi Prahou a Dubají

Do Prahy se vrátí další dálková letecká linka. Do Dubaje bude od 2. srpna z pražského letiště létat společnost Emirates, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Linka bude doplňovat lety aerolinek flydubai, které jsou dceřinou společností Emirates. Další už fungující dálkovou linkou obnovenou v Praze jsou lety Qatar Airways do Dauhá. ČSA zase od 1. září obnoví každodenní spojení mezi Prahou a Varšavou a Bruselem, oznámily na svém Twitteru.

Aerolinky Emirates představily novou první třídu
doporučujeme

"Po oznámení znovuotevření hranic Dubaje jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po našich službách, a proto také pokračujeme v postupné obnově naší letecké sítě. Nadále úzce spolupracujeme s příslušnými orgány, abychom co nejdříve obnovili letecký provoz a zajistili dostatečnou ochranu zdraví a bezpečí naších zákazníků a zaměstnanců," uvedl obchodní ředitel Emirates Adnan Kazim.

Praha tak patří do další vlny obnovování provozu Emirates. Spolu s českým hlavním městem dopravce obnoví od poloviny července do poloviny srpna lety do dalších pěti měst po celém světě. Už dříve společnost ohlásila návrat do dalších více než 50 měst.

Od 15. července by se měly lety vrátit do Ženevy, od 22. července potom do Los Angeles, od 1. srpna do tanzanského Dar es Salaam, 2. srpna bude následovat spolu s Prahou také brazilské Sao Paulo, od 15. srpna se pak bude létat také do amerického Bostonu.

Linka Emirates tak bude třetí dálkovou linkou, která bude obnovena na pražském letišti po přerušení provozu během koronavirové krize. Vedle toho dopravci obnovují i další linky, zejména v rámci Evropy. Letiště už tak v minulém týdnu mělo potvrzeno lety do více než 70 destinací.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravci chtějí pro své řidiče kvůli cestám do Německa častější testy

05.03.2021 12:40 Kamionoví dopravci žádají stát pro své řidiče možnost častějších koronavirových testů hrazených…

Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

04.03.2021 17:41 Aktualizováno Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět…

Stát varuje před neoficiálním prodejem dálničních známek

02.03.2021 13:33 Aktualizováno Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální…

Dálnici D8 blokují nehody, zemřel člověk

02.03.2021 12:53 Aktualizováno Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama