Další tragédie na železnici. Na přejezdu na Rychnovsku zemřeli dva lidé v autě

Dva mrtvé si vyžádal dnes odpoledne střet vlaku s osobním automobilem na nechráněném železničním přejezdu na okraji Borohrádku na Rychnovsku. Na místě zemřel řidič vozidla a spolujezdec. Vyplývá to z informací policie a hasičů.

Ilustrační foto
doporučujeme

Provoz na regionální trati byl na několik hodin přerušen. České dráhy uvedly, že by měl být obnoven okolo 22:00. Ve vlaku se nikdo nezranil. Škoda je více než půl milionu korun.

Nehoda se stala mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Mluvčí policie Iva Kormošová v 19:00 odhadla, že trať bude stát ještě několik hodin.

"Měli jsme to nahlášené v 16:45, ve vozidle cestovali dva lidé. Nikomu z cestujících ve vlaku se nic nestalo. Příčiny nehody se vyšetřují," řekla ČTK Kormošová.

Podle hasičů auto skončilo zaklíněné pod vlakem, ve vlaku byli čtyři lidé, včetně strojvedoucího. "Vlak se s autem zastavil několik desítek metrů za přejezdem, auto je zaklíněné pod vlakem. O evakuačním autobusu se ani neuvažovalo, cestující z vlaku odešli sami," řekla odpoledne ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehoda se stala mimo obec na železničním přejezdu směrem do lesa. Podle policie nejde o frekventovaný přejezd, je na odbočce z vedlejší silnice Borohrádek - Čermná nad Orlicí.

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Škoda na vlaku byla vyčíslena na 350.000 korun a na osobním automobilu na 180.000," uvedl po 21:00 Martin Drápal z Drážní inspekce, která událost vyšetřuje. "Na základě přeměření rozhledových poměrů v předmětném kvadrantu bylo zjištěno, že rozhledové poměry pro řidiče automobilu jedoucího v daném směru vyhověly," uvedl Drápal.

Právě zvýšením bezpečnosti na lokálních tratích se zabývá nová stálá komise pro bezpečnost na železnici založen po několika velkých nehodách na železnici v poslední době. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) nedávno řekl, že do roku 2022 by mělo být zabezpečeno 500 přejezdů, což bude stát přibližně čtyři miliardy korun.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice do Vídně? Už neplatí „nestavíme, protože sousedi nestaví“, říká…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Roky váznoucí dostavbu dálnic a kvalitního železničního spojení mezi Českem a sousedními státy má…

Havlíček dá prověřit všech 24 300 mostů v ČR, na rizikových budou…

14.08.2020 21:26 Aktualizováno Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) nechá prověřit stav všech 24.300 železničních a silničních…

U Prahy vykolejily vagony. Poškodily auto a drážní domek, dva lidé zranění

14.08.2020 16:01 Aktualizováno Ve Mstěticích u Prahy dnes ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Na vlečce ujelo 32…

Exministr Kremlík čelí kárné žalobě. Umožnil novinářům nahrání schůzky s…

14.08.2020 15:58 Aktualizováno Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) čelí kárné žalobě, kterou na něj podala Česká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama