Do MHD v Brně jen se zakrytým obličejem, rozhodl dopravní podnik

Lidé, kteří budou chtít od úterka cestovat v Brně hromadnou dopravou, musí mít zakrytá ústa a nos. Zároveň budou autobusy a trolejbusy jezdit podle prázdninového jízdního řádu, u tramvají se nic nemění. Brněnský dopravní podnik to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tramvaje v Brně
doporučujeme

"Lidé mohou použít roušky, šátky nebo doma vyrobené alternativy, které plní tuto funkci. Chovejme se k sobě, prosím, ohleduplně a zodpovědně," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS), která o krizovém opatření rozhodla.

Od středy autobusy a trolejbusy začnou jezdit podle prázdninových jízdních řádů, tramvaje pojedou podle běžných jízdních řádů. K omezení dopravní podnik přistoupil, protože někteří jeho zaměstnanci musí zůstávat doma se svými dětmi.

"Postrádáme i brigádníky, kterými běžně doplňujeme služby. Toto opatření nám přinese úsporu 70 služeb denně,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Od středy také přestane fungovat služba Seniorbus.

Jízdní řády od příštího pondělí upraví i koordinátor dopravy v celém Jihomoravském kraji, společnost Kordis. Taktéž přejde na prázdninový režim.

Brněnský dopravní podnik informoval také o tom, že zavádí dezinfekci vozů na konečných stanicích. "Vyčlenili jsme dvacet zaměstnanců, kteří budou pracovat v sedmi stálých a jednom mobilním týmu. Budou dezinfikovat madla a rukojeti ve vozech. Naším cílem je, aby byly všechny tramvaje a co nejvíce autobusů a trolejbusů, kromě večerní dezinfekce očištěny v průběhu dne ještě minimálně jednou," dodal Havránek.

Na jihu Moravy bylo k dnešním 10:00 podle údajů hygieniků 21 lidí nakažených koronavirem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Repatriační let s Čechy z Chicaga byl zaplněn

28.03.2020 19:28 Kapacita repatriačního letu, který pro české občany vypravuje ministerstvo zahraničí, byla zaplněna…

Na D2 se vytvořila dvacetikilometrová kolona

28.03.2020 10:31 Na dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20…

Policie i v nouzovém stavu měří rychlost. Řidiči vidí v prázdných…

27.03.2020 14:11 Policisté v České republice i v době nouzového stavu měří rychlost a kontrolují řidiče, zda…

Řidiči na D2 musí u hranic se Slovenskem opět počítat s kolonou

27.03.2020 14:04 Aktualizováno Řidiči musejí na D2 u přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko dnes po poledni počítat s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama