Dopravní situace na hranicích s Německem se zlepšila, tvrdí Hamáček

Dopravní situace na hranicích s Německem se dnes podstatně zlepšila, napsal ČTK ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). V pátek už problémy neočekává. Německý ministr dopravy Andreas Scheuer v dnešním rozhovoru s německou veřejnoprávní televizí ARD uvedl, že není spokojen s fungováním přeshraniční dopravy. Především s Českem a Polskem, kde se u hranic tvoří dlouhé kolony, o situaci teď musí často jednat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jan Hamáček
doporučujeme

"Situace se dnes podstatně zlepšila, zítra (v pátek) očekávám již bezproblémový průběh," napsal Hamáček v SMS zprávě. Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík dnes uvedl, že policie na hranicích nevykonává další úkony, které by mohly navyšovat dobu nezbytnou pro odbavení osob.

"V místech určených pro překračování státních hranic České republiky jsme přijali zejména personální opatření spočívající v posílení počtů nasazených policistů a dále tam, kde to bylo technicky možné, jsme rozšířili také počet jízdních pruhů pro navýšení dostupné kapacity průjezdu vozidel. Zásadním faktorem ovlivňujícím zdržení na státních hranicích jsou především technické parametry vozovek, jejich přepravní kapacity a nárazový nárůst nákladní dopravy v porovnání s předchozím obdobím," napsal na webu policie Moravčík.

Fronty u hranic se v Česku ve zvýšené míře tvoří od úterý, kdy začala platit nová pravidla kontroly řidičů na hranicích. Čeští kamionoví dopravci už proto vládu požádali o jejich úpravu. Ve středu se na dálnici D8 ve směru na Německo vytvořila několik desítek kilometrů dlouhá kolona.

Více než kilometrové kolony byly i dnes na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří na Chebsku. Před hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku na dálnici D5, největším v Plzeňském kraji, se dnes tvořily několikakilometrové fronty z německé strany. Na výjezdu z Česka do Německa, kde byly v úterý a ve středu deseti- až patnáctikilometrové fronty nákladních vozidel, dnes situace tak kritická nebyla.

Mluvčí sdružení dopravců Česmad Bohemia Martin Felix dnes na dotaz ČTK uvedl, že kolony u hranic způsobují dopravcům ztráty v desítkách milionů korun. Vedle toho dostávají i penále za pozdní rozvoz zakázek. Kvůli zpožděním navíc ztrácejí důvěru zákazníků.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič v Brně srazil malé dítě, skončilo v nemocnici

29.05.2020 15:38 Osobní vůz dnes po poledni srazil v Brně malé dítě, skončilo v nemocnici. Podle prvotního zjištění…

Negrelliho viadukt se otevře v pondělí, jde o první úsek k pražskému…

29.05.2020 12:51 Tříletá rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze je téměř hotová, během víkendu se uskuteční…

Vychovatelky, které převáděly děti přes přejezd, dostaly pokutu

28.05.2020 11:53 Tři vychovatelky, které v únoru převáděly skupinu dětí přes železniční přejezd v Řeporyjích i přes…

Ryanair by mohl nahradit linky Smartwings, uvedl irský dopravce

27.05.2020 16:35 Irská letecká společnost Ryanair by v případě krachu tuzemského Smartwings mohla nahradit jejich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy