Karamboly na dálnicích. Provoz byl omezen na D1 i D2, několik zraněných

Nehoda, v níž figurovaly tři vozy, uzavřela dnes ráno asi na tři hodiny dálnici D2 ve směru z Brna do Bratislavy u Hustopečí. Při nehodě se dva lidé zranili, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Nehoda se stala před 5:00. Mluvčí policie Bohumil Malášek ČTK řekl, že podle předběžných informací jeden z vozů vyjížděl od čerpací stanice, další do něj naboural. Z jednoho z vozů při nehodě odlétlo kolo, do kterého následně naboural třetí vůz. Policie na twitteru původně uvedla, že šlo o nehodu dvou vozů.

Bothová řekla, že záchranná služba ošetřila dva pacienty. Ženu středního věku převezla s podezřením na těžké poranění do brněnské fakultní nemocnice, muže ve středním věku se středně těžkým poraněním do nemocnice v Břeclavi.

Řidiči museli úsek kolem 31. kilometru objíždět po staré silnici II/425 přes Starovičky, zpátky na dálnici se vraceli na exitu Podivín. Policie dálnici plně zprůjezdnila před 8:00.

Provoz na dálnici D1 na 46. kilometru na Benešovsku dnes dopoledne zkomplikovala nehoda osobního a nákladního auta. Jedna žena utrpěla zranění, vrtulník ji přepravil do nemocnice. Dálnice byla ve směru na Prahu dočasně uzavřena, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

Nehoda byla hlášena před 09:30. "Žena utrpěla velmi vážná mnohočetná poranění. Byla letecky přepravena do nemocnice v Praze na Vinohradech," řekla ČTK mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Podle mluvčí benešovské policie Veroniky Čermákové byla dálnice zcela uzavřena jen pár minut kvůli přistávání vrtulníku a odklízení následků nehody. Brzy se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem, dodala mluvčí. Plně průjezdná byla dálnice podle Národního dopravního informačního centra kolem 13:30.

Hromadná nehoda čtyř osobních aut u Stráže nad Nisou zkomplikovala dopravu na silnici 35 z Chrastavy na Liberec. Do nemocnice odvezli z místa jednoho zraněného. Zranění ale není těžké, řekl ČTK mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Dopravu řídí policie, na místě se tvoří několikakilometrové kolony.

Nehoda se podle policie stala kolem 07:30 ve směru z Chrastavy na Liberec. "Zhruba půl kilometru před sjezdem ke Globusu," řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Od Chrastavy se kvůli opravám jezdí jen na polovině čtyřproudé silnice, a tak se na místě vytvořily dlouhé kolony.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muže na Českolipsku přejelo auto, možná zemřel ještě před střetem

20.09.2020 15:59 U Žandova na Českolipsku přejel brzy ráno motorista muže, který ležel na silnici. Přivolaný lékař…

Tragické nehody v ČR: Řidič nepřežil náraz do zdi, svodidla se stala…

19.09.2020 20:25 Osobní vůz u Vlasatic na Brněnsku dnes v podvečer vyjel ze silnice a narazil do zdi, řidič střet…

Hromadná nehoda na Třebíčsku: Jeden mrtvý, mezi zraněnými jsou děti

19.09.2020 15:12 Aktualizováno Při dopravní nehodě tří osobních a jednoho nákladního automobilu zemřel dnes před polednem na…

V Kunovicích se srazil spěšný vlak s traktorem, pět zraněných

18.09.2020 20:34 Aktualizováno Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak Českých drah s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama