Karamboly na dálnicích. Provoz byl omezen na D1 i D2, několik zraněných

Nehoda, v níž figurovaly tři vozy, uzavřela dnes ráno asi na tři hodiny dálnici D2 ve směru z Brna do Bratislavy u Hustopečí. Při nehodě se dva lidé zranili, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Nehoda se stala před 5:00. Mluvčí policie Bohumil Malášek ČTK řekl, že podle předběžných informací jeden z vozů vyjížděl od čerpací stanice, další do něj naboural. Z jednoho z vozů při nehodě odlétlo kolo, do kterého následně naboural třetí vůz. Policie na twitteru původně uvedla, že šlo o nehodu dvou vozů.

Bothová řekla, že záchranná služba ošetřila dva pacienty. Ženu středního věku převezla s podezřením na těžké poranění do brněnské fakultní nemocnice, muže ve středním věku se středně těžkým poraněním do nemocnice v Břeclavi.

Řidiči museli úsek kolem 31. kilometru objíždět po staré silnici II/425 přes Starovičky, zpátky na dálnici se vraceli na exitu Podivín. Policie dálnici plně zprůjezdnila před 8:00.

Provoz na dálnici D1 na 46. kilometru na Benešovsku dnes dopoledne zkomplikovala nehoda osobního a nákladního auta. Jedna žena utrpěla zranění, vrtulník ji přepravil do nemocnice. Dálnice byla ve směru na Prahu dočasně uzavřena, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

Nehoda byla hlášena před 09:30. "Žena utrpěla velmi vážná mnohočetná poranění. Byla letecky přepravena do nemocnice v Praze na Vinohradech," řekla ČTK mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Podle mluvčí benešovské policie Veroniky Čermákové byla dálnice zcela uzavřena jen pár minut kvůli přistávání vrtulníku a odklízení následků nehody. Brzy se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem, dodala mluvčí. Plně průjezdná byla dálnice podle Národního dopravního informačního centra kolem 13:30.

Hromadná nehoda čtyř osobních aut u Stráže nad Nisou zkomplikovala dopravu na silnici 35 z Chrastavy na Liberec. Do nemocnice odvezli z místa jednoho zraněného. Zranění ale není těžké, řekl ČTK mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Dopravu řídí policie, na místě se tvoří několikakilometrové kolony.

Nehoda se podle policie stala kolem 07:30 ve směru z Chrastavy na Liberec. "Zhruba půl kilometru před sjezdem ke Globusu," řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Od Chrastavy se kvůli opravám jezdí jen na polovině čtyřproudé silnice, a tak se na místě vytvořily dlouhé kolony.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ulicích Prahy je kvůli sněžení přes sedmdesátku sypačů

26.01.2021 14:21 Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes vyslala do ulic kvůli hustému sněžení více než…

Na Chodově se srazily 2 autobusy, lehce zraněno bylo 7 lidí

26.01.2021 13:08 Na pražském Chodově se dnes před polednem srazily dva autobusy, lehce zraněno při tom bylo sedm…

Fronty na hranicích s Bavorskem byly ráno v Pomezí výrazně menší

26.01.2021 08:59 Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří byl dnes ráno o poznání menší zájem o testování pendlerů na…

Pendleři z Česka do Německa považují pravidelné testy za komplikace

25.01.2021 10:50 Zpřísněné opatření, podle kterého nově musí pendleři jezdící z České republiky do Německa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama