Kvůli očekávanému sněžení uzavřeli silničáři cestu na Harrachov

Silničáři v Libereckém kraji uzavřeli dnes v 05:00 preventivně pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny frekventovanou silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Meteorologové očekávají sněžení provázené silným větrem, v horách se tak mohou tvořit sněhové jazyky a závěje a kamiony by tam pak mohly mít problémy vyjet stoupání na Kořenov a Harrachov. Uzavírka potrvá do odvolání. Zatím je klid, řekla ČTK dispečerka společnosti Silnice LK.

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Silnice do Polska přes Harrachov se v posledních letech preventivně pro kamiony zavírá při každém silnějším sněžení. Výjimku mají autobusy, které na Harrachov projedou. K zablokování frekventované trasy o Polska stačí jediný kamion uvízlý v kopci.

"Apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu," řekl ČTK Eduard Bark, provozní technik společnosti Silnice LK, která má údržbu komunikací v kraji na starosti. K cestě do Polska doporučuje řidičům kamionů využít silnici I/35 a hraniční přechod v Hrádku nad Nisou.

Pro kamiony nad šest tun je od minulé středy uzavřená silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo z Mníšku do Raspenavy na Liberecku. Silnice se jen pluhuje a jako posyp tam mohou silničáři použít jenom písek nebo drť a povrch je teď zledovatělý. Kamiony mířící do Raspenavy, Hejnic či Lázní Libverda mohou využít silnici I/13 přes Frýdlant, která se udržuje chemicky a je bez problémů sjízdná.

V Libereckém kraji dnes opět mrzne, i když je výrazně tepleji než v pondělí. Teploty se pohybují od dvou do sedmi stupňů pod nulou. Hlavní tahy v kraji jsou většinou holé a po chemickém ošetření vlhké. Opatrní by měli být motoristé na mostech. Na silnicích nižších tříd, hlavně v horách, leží ujetá vrstva zledovatělého sněhu. Meteorologové ale očekávají sněžení, na horách vydatnější. Úklid sněhu bude komplikovat vítr, který bude v horách přesahovat 70 kilometrů v hodině.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V chovu s ptačí chřipkou na Táborsku dnes usmrtili zbylá zvířata

23.01.2021 13:16 Aktualizováno V Dlouhé Lhotě na Táborsku bylo dnes utraceno 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.…

Kolaudace velké části tunelu Blanka neplatí, rozhodl soud

22.01.2021 18:47 Aktualizováno Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro…

Ze tragickou srážku vlaků u Perninku může podle inspekce strojvedoucí

21.01.2021 10:07 Drážní inspekce označila za příčinu loňské srážky osobních vlaků u Perninku pochybení…

Paliva v Česku od minulého týdne zdražila, benzin je nad 28 Kč/l

21.01.2021 07:38 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama