Letiště Praha bude omezovat provoz postupně, cizince do Česka nepustí

Pražské letiště je zatím stále v provozu, postupně však bude omezovat provoz. Důvodem je vládní zákaz pro cestování do zahraničí. Cizince, kterým bude vstup do Česka zakázán, letiště nevpustí na české území a odkáže je k dopravcům k odletu. Informovalo o tom dnes Letiště Praha. Vláda kvůli šíření koronaviru od dnešní půlnoci zakázala vstup cizinců do Česka, zakázala také vycestování Čechů do zahraničí.

Přidejte svůj názor

Letiště Václava Havla Praha
doporučujeme

Letiště bude provoz kvůli současné situace omezovat. "Konkrétní provozní opatření budou přijímána postupně. O těchto provozních opatřeních budeme také cestující postupně informovat. Letecké společnosti byly informovány. Pro tuto chvíli zůstává Letiště Praha v provozu," uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Upozornil, že cizinci, kterým bude zakázán vstup do Česka, nebudou na české území vpuštění a letiště je okamžitě odkáže k leteckým dopravcům. "V případě, že letecká společnost nebude schopna těmto cestujícím nabídnout okamžité náhradní řešení, poskytneme cestujícím zázemí s občerstvením, hygienickými potřebami, přístupem k telefonu a počítači. Na vyžádání jim bude k dispozici také zdravotní péče," dodal Pacvoň.

Cestující, kterým bude na cestě z Prahy zrušen let, by pak podle mluvčího neměli na letiště cestovat a rovnou by měli kontaktovat dopravce pro náhradní řešení. Letiště bude cestující informovat například prostřednictvím polepů u vchodů do letištních terminálů, prostřednictvím internetových stránek, sociálních sítí, prostřednictvím pracovníků na informacích nebo na informační lince letiště.

Čeští letečtí dopravci Smartwings a ČSA dnes oznámili, že zastaví všechny své linky z a do České republiky. Dopravci tak po dobu platnosti vládního nařízení odstaví až 23 svých letadel, což je zhruba polovina jejich strojů. Cestujícím ze zrušených letů společnosti vrátí peníze v plné výši nebo jim umožní změnu rezervace.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Repatriační let s Čechy z Chicaga byl zaplněn

28.03.2020 19:28 Kapacita repatriačního letu, který pro české občany vypravuje ministerstvo zahraničí, byla zaplněna…

Na D2 se vytvořila dvacetikilometrová kolona

28.03.2020 10:31 Na dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20…

Policie i v nouzovém stavu měří rychlost. Řidiči vidí v prázdných…

27.03.2020 14:11 Policisté v České republice i v době nouzového stavu měří rychlost a kontrolují řidiče, zda…

Řidiči na D2 musí u hranic se Slovenskem opět počítat s kolonou

27.03.2020 14:04 Aktualizováno Řidiči musejí na D2 u přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko dnes po poledni počítat s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama