Na Českolipsku se čelně srazila auta, šest lidí utrpělo zranění

Při čelním střetu dvou osobních aut u Cvikova na Českolipsku dnes ráno utrpělo zranění šest lidí, z toho tři středně těžké. Nehoda se stala na silnici I. třídy 13, která kvůli tomu u odbočky na Svor byla uzavřená. Provoz je řízen kyvadlově, řekla dnes po 9:00 ČTK mluvčí policie Ivana Baláková. Policie odhaduje, že provoz v místě nehody se podaří zcela obnovit zhruba do 11:00.

Autonehoda
doporučujeme

Nehoda se stala okolo 6:00 na rovném úseku, na němž řidič vozu značky Peugeot předjížděl podle Balákové přes plnou čáru kamion. "Nestačil se zařadit a čelně se střetl s protijedoucím mitsubishi," uvedla Baláková. Po střetu se peugeot střetl ještě bočně s kamionem, který předjížděl. A do mitsbushi narazil za ním jedoucí Volkswagen Golf, náraz ale nebyl moc silný. V peugeotu cestovalo pět lidí, čtyři z nich zůstali v autě zaklíněni a vyprostit je museli hasiči.

Krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev ČTK řekl, že čtyři zraněné, z toho tři se středně těžkým, převezli sanitami na traumacentrum do liberecké nemocnice. "Všichni byli při vědomí," uvedl Georgiev. Dva lehce zraněné odvezli záchranáři k dalšímu ošetření do nemocnice v České Lípě.

V Libereckém kraji jsou vozovky namoklé a nehod je více než je obvyklé, většina se ale obešla bez zranění. Podle Georgieva na traumacentrum do Liberce vezli zraněného z převrácené dodávky na silnici 35, nehoda se stala kolem 8:00 na průtahu Libercem. Čtyři auta se střetla nedaleko tohoto místa o 45 minut později, na nájezdu ze silnice 14 na silnici 35. Na této silnici havarovalo i jedno vozidlo u Hodkovic, narazilo do svodidel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Platnost řidičských průkazů se prodlouží. Úřady jsou zahlcené, tvoří se…

20.10.2020 16:57 Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření…

Druhý rok slev v dopravě: Stát zaplatil 4,5 miliardy, zájem o cestování…

20.10.2020 15:38 Druhý rok státních slev v dopravě pro studenty a důchodce stál přes 4,5 miliardy korun. Meziročně…

Auto v Brně narazilo do betonového sloupku, řidič na místě zemřel

18.10.2020 17:17 Osobní vůz dnes před polednem v Brně vyjel ze silnice a narazil do betonového sloupku,…

Covid a dojíždění do práce? Téměř polovina Čechů pokládá MHD za rizikovou

16.10.2020 12:26 Téměř polovina Čechů (41 procent) vnímá v době pandemie denní dojíždění do práce městskou dopravou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama