Na D2 se ráno kvůli blokádě tvořila kolona kamionů, nyní projedou

Blokáda některých hraničních přechodů na Slovensko včetně D2 je přerušená do 10:00. Přes noc slovenští dopravci nepouštěli přes přechody nákladní dopravu, nyní projedou jak osobní auta, tak kamiony. O případném dalším pokračování blokády rozhodne výsledek jednání na Slovensku, řekl policejní mluvčí David Chaloupka. Podotkl, že situace se průběžně vyvíjí.

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Blokáda přechodu Břeclav-Brodské pro kamiony trvala od nedělního večera přibližně do dnešních 8:00. Na D2 se utvořila krátká kolona pomalu jedoucích vozidel, chvíli se zdržela také osobní auta, pro ty však přechod zůstával průjezdný. "Kolona se už rozjela," uvedl Chaloupka.

Blokády na více než dvaceti místech Slovenska pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), která už minulé úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Už v pátek blokovala dopravu i na třech hraničních přechodech s Českem.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl ráno na twitteru informoval, že blokovány jsou přinejmenším hraniční přechody v Hodoníně a Sudoměřicích na Hodonínsku, stejně jako v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Situace se ale podle Rýdla průběžně mění.

Na přechodu v Mostech u Jablunkova blokáda zatím nepůsobí vážnější komplikace v dopravě. Policisté totiž podle mluvčí Karolíny Bělunkové už před přechodem, konkrétně v Neborech, které jsou částí Třince, odklání kamionovou dopravu na alternativní trasy. Podobně postupují i na česko-polském hraničním přechodu v Chotěbuzi na Karvinsku. Řidiče informují o blokádě tak, aby zbytečně nejezdili k hranici se Slovenskem a nekomplikovali tam dopravu.

Průjezd osobních vozidel je přes přechod v Mostech u Jablunkova plynulý a kolony se netvoří.

Hraniční přechod Drietoma-Starý Hrozenkov, stejně jako další přechody na pomezí západního Slovenska a Zlínského kraje, byly dnes ráno průjezdné bez omezení. "Žádný hraniční přechod (mezi Slovenskem a Zlínským krajem) není v současné době blokován," řekla ráno ČTK policejní mluvčí Lenka Javorková.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Řidiči senioři bourají nejméně, jejich nehody jsou však závažnější

06.06.2021 09:51 Řidiči senioři bourají proti jiným věkovým skupinám nejméně, jejich nehody však bývají podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama