Na D2 se ráno kvůli blokádě tvořila kolona kamionů, nyní projedou

Blokáda některých hraničních přechodů na Slovensko včetně D2 je přerušená do 10:00. Přes noc slovenští dopravci nepouštěli přes přechody nákladní dopravu, nyní projedou jak osobní auta, tak kamiony. O případném dalším pokračování blokády rozhodne výsledek jednání na Slovensku, řekl policejní mluvčí David Chaloupka. Podotkl, že situace se průběžně vyvíjí.

Přidejte svůj názor

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Blokáda přechodu Břeclav-Brodské pro kamiony trvala od nedělního večera přibližně do dnešních 8:00. Na D2 se utvořila krátká kolona pomalu jedoucích vozidel, chvíli se zdržela také osobní auta, pro ty však přechod zůstával průjezdný. "Kolona se už rozjela," uvedl Chaloupka.

Blokády na více než dvaceti místech Slovenska pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), která už minulé úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Už v pátek blokovala dopravu i na třech hraničních přechodech s Českem.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl ráno na twitteru informoval, že blokovány jsou přinejmenším hraniční přechody v Hodoníně a Sudoměřicích na Hodonínsku, stejně jako v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Situace se ale podle Rýdla průběžně mění.

Na přechodu v Mostech u Jablunkova blokáda zatím nepůsobí vážnější komplikace v dopravě. Policisté totiž podle mluvčí Karolíny Bělunkové už před přechodem, konkrétně v Neborech, které jsou částí Třince, odklání kamionovou dopravu na alternativní trasy. Podobně postupují i na česko-polském hraničním přechodu v Chotěbuzi na Karvinsku. Řidiče informují o blokádě tak, aby zbytečně nejezdili k hranici se Slovenskem a nekomplikovali tam dopravu.

Průjezd osobních vozidel je přes přechod v Mostech u Jablunkova plynulý a kolony se netvoří.

Hraniční přechod Drietoma-Starý Hrozenkov, stejně jako další přechody na pomezí západního Slovenska a Zlínského kraje, byly dnes ráno průjezdné bez omezení. "Žádný hraniční přechod (mezi Slovenskem a Zlínským krajem) není v současné době blokován," řekla ráno ČTK policejní mluvčí Lenka Javorková.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpackaná zakázka k dálničním známkám: Hořelica i Čoček stále zůstávají na…

28.01.2020 15:40 Ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) Zbyněk Hořelica a první náměstek ministra…

Blokáda přechodů: Kamiony na Slovensko neprojedou, v Mostech u Jablunkova…

28.01.2020 14:48 Aktualizováno Slovenští dopravci dnes od rána znovu blokují pro kamiony hraniční přechody ze sousedních zemí…

Na Kolínsku se srazila dodávka s osobním autem. Čtyři zranění včetně…

28.01.2020 08:57 Při nehodě osobního vozu a dodávky se dnes v noci na Kolínsku zranili čtyři lidé včetně těhotné…

Praha prověří zakázku na servis souprav metra

27.01.2020 17:37 Hlavní město nechá interně prověřit zakázku na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama