Na D2 u hranic se Slovenskem je 20kilometrová kolona

Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem se dnes dopoledne vytvořila více než dvacetikilometrová kolona, provoz na hranici je zastavený. Ve zprávě to uvedlo Ředitelství silnic a dálnic ČR. Otevřené hraniční přechody s Rakouskem jsou bez výraznějších dopravních komplikací.

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Na hranici s Rakouskem jsou otevřené přechody v Mikulově a v Hatích u Znojma. "Výrazné dopravní problémy na hraničních přechodech nejsou, samozřejmě se ale může utvořit nějaká kolona. Je to z provozních důvodů, je úměrná úkonům, které se musí učinit," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle zpravodaje ČTK na místě v Mikulově kolem 8:00 žádná kolona nebyla, ve frontě na odbavení stály asi tři vozy.

Kolem 8:00 byla podle dálniční informační tabule asi dvoukilometrová kolona na D2 na hraničním přechodu Lanžhot na Slovensko. Postupně se zkracovala, kolem 9:00 byla asi kilometrová. Později ale znovu začala narůstat. Kolem 14:00 dosahovala zhruba k Rakvicím, tedy více než 20 kilometrů. Přechod se pak pro dopravu uzavřel, podle ŘSD z důvodu dopravní situace na Slovensku, kdy dlouhé kolony stály už na hranicích Slovenska s Maďarskem.

Policisty a celníky na hranicích doplnili v pondělí i vojáci. "Policisté je již proškolili a od 19:00 společně s policisty a celníky na hraničních přechodech pracují," uvedl na webu mluvčí. Dodal, že v jeden okamžik tak bude ve službě 52 policistů, 48 vojáků a osm celníků. V Jihomoravském kraji na hranicích pomáhá 160 vojáků a 32 celníků. Doplnili tak 208 policistů.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Pro vydané restrikce existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněžení komplikuje dopravu. D1 u Brna stojí kvůli nehodě kamionu, desítky…

03.12.2020 13:48 Aktualizováno Dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu je kvůli vyprošťování nákladního vozu po nehodě uzavřena,…

Praha zápolí se zimním počasím, do ulic vyjelo 73 sypačů a další technika

03.12.2020 10:11 V Praze dnes v 05:00 vyjelo kvůli napadanému sněhu všech 73 sypačů určených na úklid…

Na hlavním tahu z Hradce Králové do Polska se srazily kamiony, jeden řidič…

03.12.2020 10:03 Aktualizováno U Předměřic nad Labem na hlavním silničním tahu I/33 z Hradce Králové do Polska se dnes před 08:00…

Řidiči v úterý koupili 2861 dálničních známek, e-shop dnes fungoval bez…

02.12.2020 15:30 Druhý den prodeje elektronických dálničních známek se dnes zatím obešel bez problémů. Během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama