Na D2 u hranic se Slovenskem je 20kilometrová kolona

Na dálnici D2 u hranic se Slovenskem se dnes dopoledne vytvořila více než dvacetikilometrová kolona, provoz na hranici je zastavený. Ve zprávě to uvedlo Ředitelství silnic a dálnic ČR. Otevřené hraniční přechody s Rakouskem jsou bez výraznějších dopravních komplikací.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Na hranici s Rakouskem jsou otevřené přechody v Mikulově a v Hatích u Znojma. "Výrazné dopravní problémy na hraničních přechodech nejsou, samozřejmě se ale může utvořit nějaká kolona. Je to z provozních důvodů, je úměrná úkonům, které se musí učinit," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Podle zpravodaje ČTK na místě v Mikulově kolem 8:00 žádná kolona nebyla, ve frontě na odbavení stály asi tři vozy.

Kolem 8:00 byla podle dálniční informační tabule asi dvoukilometrová kolona na D2 na hraničním přechodu Lanžhot na Slovensko. Postupně se zkracovala, kolem 9:00 byla asi kilometrová. Později ale znovu začala narůstat. Kolem 14:00 dosahovala zhruba k Rakvicím, tedy více než 20 kilometrů. Přechod se pak pro dopravu uzavřel, podle ŘSD z důvodu dopravní situace na Slovensku, kdy dlouhé kolony stály už na hranicích Slovenska s Maďarskem.

Policisty a celníky na hranicích doplnili v pondělí i vojáci. "Policisté je již proškolili a od 19:00 společně s policisty a celníky na hraničních přechodech pracují," uvedl na webu mluvčí. Dodal, že v jeden okamžik tak bude ve službě 52 policistů, 48 vojáků a osm celníků. V Jihomoravském kraji na hranicích pomáhá 160 vojáků a 32 celníků. Doplnili tak 208 policistů.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Pro vydané restrikce existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na D2 se vytvořila dvacetikilometrová kolona

28.03.2020 10:31 Na dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20…

Policie i v nouzovém stavu měří rychlost. Řidiči vidí v prázdných…

27.03.2020 14:11 Policisté v České republice i v době nouzového stavu měří rychlost a kontrolují řidiče, zda…

Řidiči na D2 musí u hranic se Slovenskem opět počítat s kolonou

27.03.2020 14:04 Aktualizováno Řidiči musejí na D2 u přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko dnes po poledni počítat s…

Kolona na D2 u přechodu na Slovensko se odpoledne zkrátila

26.03.2020 16:53 Aktualizováno Kolona na dálnici D2 na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko se k 15:00 zkrátila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama